Чи дійсно Renault випускатиме машини на ЗАЗі?

Автор: Редакція | 30 Кві, 2020

Останнім часом поширилося чимало чуток стосовно можливого випуску автомобілів Renault на українському ЗАЗі. Motorcar розбирався в їхньому підгрунті.

Безумовно нічого кращого за відновлення автомобільного виробництва для національного автомобілебудівного заводу бути й не може. Тим більш коли справжні сучасні виробничі лінії стоять без роботи. Проте давайте перейдемо до фактів.

Нещодавно на Запорізькому автомобілебудівному заводі була зібрала тестова партія автомобілів марки Lada. При цьому, було зазначено, що машини були зібрані з машинокомплектів, вироблених Groupe Renault.

Зрозуміло, що вироблені були саме моделі російського АвтоВАЗу, часткою в якому й володіє Група Renault.
Однак французький виробник навряд має відношення безпосередньо до виробництва в Україні, адже автомобілі АвтоВАЗу й раніше купувалися українськими компаніями: як зібрані, так й у якості машинокомплектів. Робилось це й на потужностях ЗАЗу, який належить корпорації Укравто.

Корпорація Укравто й у 2019 році імпортувала машинокомплекти марки Lada для збирання й реалізації на українському ринку. Достатньо лише поглянути на асортимент дилерів корпорації, де вказані автомобілі, зібрані на ЗАЗі у 2019 році.

Тому аналогічне збирання моделей було проведено у 2020 році для того, аби ще раз підтвердити, що ЗАЗ може збирати автомобілі.

До речі, цього тижня на Іжевському заводі АвтоВАЗу заявили, що їхнє виробництво зупинилось через скорочення замовлень з України.

Чи потрібно це Renault?

Motorcar вже писав, що французький автовиробник готовий розглядати можливість локального збирання машин в Україні, але для цього повинні статися певні умови.

Крім того, враховуючи кількість проданих нових автомобілів марки Lada в Україні за останні роки, навряд чи варто говорити про те, що є сенс запускати виробництво моделей саме цієї марки.

Попит на нові автомобілі в Україні говорить про те, що бестселером за останні роки ставали Renault Duster, Logan та Sandero. Й навряд румунський завод Dacia зрадіє, якщо виробництво буде перенесено на ЗАЗ.

Тим більше, кількість проданих нових автомобілів загалом за 2019 рік складає біля 90 тисяч, що навряд змусить буль-якого виробника зайти в Україну.
Хоча потенціал ринку дійсно є, адже в той же час вживаних авто було реалізовано у кількості 496,5 тисяч.

Зрозуміло, що не всі покупці, які купують вживану іномарку, розглядають придбання нової машини, але, навіть, за оцінками Renault ринок все ж здатний найближчими роками повернутися до позначки у 250 тисяч проданих нових автівок.

Проте, на разі реальні шансі збирання нових автомобілів навряд чи існують, а чутки про збирання моделей Renault на ЗАЗі явно перебільшені.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.

Галерея моделей Lada:
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest