Нове маркування шин обов’язкове в Європі з травня 2021 року

Автор: Редакція | 24 Січ, 2021
Етикетка шин Росава

Європейський Союз підготував нове положення про маркування шин, яке гарантуватиме максимальну та найповнішу інформацію для покупців.

Починаючи з травня 2021 року, виробники та продавці в ЄС мають надавати нові дані стосовно своїх, в тому числі вживаних, шин. Крім того, буде посилений контроль за торгівлею, що ведеться в Інтернеті.
На початку 2020 року парламент Європейського Союзу погодився затвердити нову етикетку шин, змусивши виробників включати нову інформацію про параметри на етикетки. Кінцевий термін майже закінчився, і з 1 травня 2021 року набуде чинності Європейський регламент 2020/740 про маркування шин.

Це означає, що при продажі нових шин можна буде побачити нову етикетку з більш повною інформацією, ніж попередня, де має міститися інформація щодо споживання палива та викидів CO2, хімічні властивості матеріалів, безпечність та шумність від контакту з дорогою.

Маркування шин ЄС 2021
Маркування шин ЄС у 2021 році. Фото –  Motor.es

На зображенні вище можна помітити важливі відмінності між все ще актуальною етикеткою й тією, яка з’явиться за кілька місяців. Тепер обов’язково вказувати назву виробника шин, якщо вона не збігається з постачальником, а також код та конкретну модель шини. Зверху над лініями вказуються розміри шини, індекс вантажопідйомності та категорія швидкості.

Класи економічності пального зменшено з 7 до 5, а кольорова шкала з різними відтінками синього та п’ятьма рівнями введена для позначення рівня зчеплення на мокрій дорозі.

Нова етикетка також включає три піктограми внизу: перша вказує рівень шуму при коченні, які визначають клас та виміряні в децибелах; друга – один з трьох сезонів, для якого створена шина; третя – рівень зчеплення з льодом.
Постачальники та виробники також зобов’язані включати дату виробництва та термін придатності шини. Особливо це важливо для шин C1, C2 та C3, які призначені для легкових автомобілів, позашляховиків та мікроавтобусів.

Крім того, за допомогою QR-коду клієнти зможуть завантажити всю інформацію про шини. Новий стандарт не впливає на серію дуже специфічних шин із такими характеристиками:

  • Спеціальні шини для професійного використання на бездоріжжі
  • Шини для автомобілів першої реєстрації до 01.11.1990
  • Типові запасні шини типу T
  • Шини, індекс швидкості яких становить менше 80 км/год
  • Шини, обод яких має номінальний діаметр менше або дорівнює 254 мм, або дорівнює або перевищує 635 мм
  • Шини, призначені для поліпшення зчеплення, такі як шиповані шини
  • Шини, призначені виключно для гоночних автомобілів
  • Вживані шини, якщо вони не імпортовані з третьої країни

Більше про автомобільні шини можна дізнатись в цьому матеріалі, а про безпечність придбання вживаних шин – тут.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor.es

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest