Mazda анонсувала безпілотну систему Co-Pilot

Автор: Редакція | 05 Лис, 2021
Mazda CO-PILOT 1.0

Японський виробник Mazda планує вдосконалити системи безпеки модельної лінійки 2022 року.

Лише нещодавно Mazda оголосила про розширення модельного ряду новими позашляховиками, але тепер стало відомо й про помітне покращення систем безпеки. Починаючи з 2022 року, модельний ряд Mazda отримає систему «CO-PILOT 1.0» в якості стандартного оснащення.
При цьому, як видно з назви (це лише версія 1.0), система буде постійно вдосконалюватись й розвиватись. Остаточного вигляду безпілотні системи набудуть до 2025 року.

Першим ж кроком Mazda стане встановлення помічника екстреної зупинки автомобіля з утриманням у смузі руху.

Безпека понад усе

Mazda CO-PILOT 1.0

Система «CO-PILOT 1.0» має виявляти транспортні засоби, які наближаються вздовж суміжних смуг, й визначати рівень небезпеки при бажанні водія зробити маневр повороту. У випадку ж аварії, система повністю зупиняє автомобіль й автоматично активує функцію сповіщення аварійним службам.

Крім того, система допомоги слідкуватиме за втомою водія. У випадку, якщо водій засне або втратить свідомість, машина доїде до найближчого з’їзду з дороги та зупиниться, активуючи при цьому аварійну сигналізацію.

Як стверджує виробник, «штурман 1.0» використовує камеру та потужне програмне забезпечення, яке здатне аналізувати стан здоров’я водія, виявляючи будь-які зміни в його поведінці – наприклад, зміни постави, оніміння чи закривання очей.

При цьому, систему реагування на втому водія можуть активувати й пасажири, що можна зробити вручну натисканням кнопки на верхній консолі.

Зовні технічна атрибутика не буде дуже помітна, адже буде максимально інтегрована в панелі автомобіля.

«CO-PILOT 1.0» матиме не менше десятка камер, радар, ультразвукові датчики та програмне забезпечення з потужними алгоритмами та передовими тривимірними картами. Навіть датчик крутного моменту в кермовому управлінні дозволяє виявити зміну пози при сильному потягуванні за кермо.

До речі, нещодавно лише Mazda CX-5 пройшла новий боковий краш-тест IIHS, що ще раз підтверджує якість систем безпеки виробника.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest