Nokian Tyres не зупинятиме російський завод

Автор: Редакція | 23 Бер, 2022
Nokian Tyres

Фінська компанія Nokian Tyres PLC вирішила не зупиняти виробництво на своєму російському заводі.

Шинна компанія Nokian Tyres заявила у вівторок, що продовжить виробництво на росії, аби зберегти контроль над місцевим заводом, у той час, коли багато іноземних компаній припиняють свою діяльність на знак протесту проти російського вторгнення в Україну.

«Продовжуючи керувати заводом шин для легкових автомобілів на росії, ми хочемо переконатися, що завод керується та контролюється Nokian Tyres і в майбутньому», – йдеться у повідомленні.

У компанії також заявили, що це також допоможе уникнути використання її продукції у військових цілях.

До війни в Україні Nokian виробляла близько 80% з 20 мільйонів шин на рік на саме російському заводі. Конвеєр збирав шини для легкових автомобілів, а шини для важких транспортних засобів виробляють у Фінляндії та інших майданчиках.

Захопити ринок чи зберегти завод?

Шини Pirelli

 

Акції Nokian впали на 13% у понеділок після того, як щоденна газета Helsingin Sanomat та інші фінські ЗМІ повідомили, що компанія повідомила аналітикам напередодні, що вона буде прагнути здобути частку ринку у конкурентів, які залишають Росію, наприклад як Michelin, Continental, Bridgestone, Pirelli та сьогодні Yokohama.

Nokian у вівторок спростувала це. «У неділю Nokian Tyres була в центрі уваги ЗМІ щодо дзвінка аналітика», й прагне зробити «поправку для ЗМІ».

Виконавчий директор Nokian Юкка Мойсіо сказав для Helsingin Sanomat в інтерв’ю, опублікованому в понеділок, що компанія не хоче, щоб її російський завод опинився «в чужих руках», щоб уникнути використання своїх російських фабрик для виробництва шин для військових.

«На нашу думку, краще, щоб фабрика була під нашим контролем, ніж під чиїмось іншим», – сказав Мойсіо.

Раніше повідомлялось, що російська урядова комісія схвалила перший крок до націоналізації активів іноземних фірм, які залишають країну. Зокрема, у Mercedes вже оцінили можливі збитки.

У Nokian також заявили, що намагатимуться швидше нарощувати потужності на своїх заводах у Фінляндії та Сполучених Штатах і шукатиме додаткові потужності в інших місцях.

Зазначається, що всі шини, що продаються в скандинавських країнах, у майбутньому будуть вироблятися у Фінляндії, а шини, що продаються в Північній Америці, — у Сполучених Штатах або Фінляндії.

Шинник додав, що прагне зробити своє виробництво більш географічно диверсифікованим.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Reuters


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest