Новий Peugeot 308 провалив «лосиний тест»

Автор: Редакція | 30 Бер, 2022
Peugeot 308

Новий хетчбек Peugeot 308 модельного 2022 року не пройшов «лосиний тест» та навіть отримав пошкодження гідропідсилювача.

Шанси зустріти справжнього лося на дорозі зараз дуже низькі, проте тест на маневр ухилення, відомий як «лосиний тест» існує вже багато років й став всесвітньовідомим у 1997 році.

У жовтні того року журналісти видання Teknikens Värld перекинули модель Mercedes A-Class, що змусило німецький бренд навіть призупинити продажі, відкликати всі автомобілі та переробити багато інших. Витрати на розробку зросли, оскільки інженери модифікували підвіску та додали ESC.

З того часу подібні тести практикуються багатьма виданнями.

Що таке «лосиний тест»?

Peugeot 308 2021 року

Під час «лосиного тесту» імітується поява непередбачуваної перешкоди на дорозі, а тестований автомобіль має уникнути зіткнення та двічі швидко змінити смугу руху. Вдається це не всім машинам, а точніше не на будь-який швидкості.

Видання km77.com провело вже чимало подібних тестів й встановило «планку» швидкості нижче якої проходження тесту можна вважати провалом. Як видно з назви проекту – це 77 км/год.

Лосиний тест Peugeot 308

В новому відео від іспанського видання km77 показано «лосиний тест» хетчбека Peugeot 308 останнього покоління, який був презентований рівно рік тому.

Зокрема, на тест потрапила гібридна комплектація в обробці GT Pack, яка є найдорожчою та коштує в Європі біля 43 000 євро. Також зазначається, що модель була обладнана шинами Michelin Primacy 4 розміром 225/40 R18.

Тим не менш, автори відео так й не змогли виконати «лосиний тест» на швидкості 77 км/год. За кількох спроб на швидкостях 80 км/год, 78 км/год та 76 км/год, хетчбек чіпляв конуси та не вписувався у повороти.

При цьому, після кількох спроб підсилювач керма Peugeot 308 відмовляв. Вимкнення та включення автомобіля допомагало, але потім проблема знову повторювалась. На щастя, випробувачі мали повністю аналогічний автомобіль й продовжили тестування.

Фактично найкращою спробою стала та, яка починалась на швидкості 72 км/год. Цікаво, що видання km77 зазначає, що попереднє покоління 308-го могло проходити «лосиний тест» зі швидкістю 82 км/год (тобто на 10 км/год швидше).

Враховуючи, що на платформ EMP2 побудований також й новий хетчбек Opel Astra, то можна очікувати, що й німецький хетчбек матиме аналогічні характеристики.

До речі, відносно нещодавно повністю електричний кросовер BMW iX теж провалив «лосиний тест», як й електричний кросовер Skoda Enyaq iV.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest