BMW iX провалив «лосиний тест»

Автор: Редакція | 10 Лют, 2022
BMW iX

Повністю електричний кросовер BMW iX нещодавно пройшов «лосиний тест», але поступився конкурентам в особі Porsche Taycan та Tesla Model Y.

Електрокросовер BMW iX був презентований наприкінці 2020 року й лише минулого року почав надходити в автосалони, в тому числі й українські.

Тим не менш, автомобіль не зміг уникнути «жорстких» тестів від журналістів й тепер результати випробувань можна порівняти з іншими електрокарами.

До речі, вважається, що розташування акумуляторної батареї у днищі електромобіля дозволяє забезпечити гарну маневровість електрокарам, зокрема й на так званому «лосиному тесті».

Наприклад, електричний кросовер Tesla Model Y пройшов «лосиний тест» із вражаючим результатом.

Що таке «лосиний тест»?

BMW iX

Під час «лосиного тесту» імітується поява непередбачуваної перешкоди на дорозі, а тестований автомобіль має уникнути зіткнення та двічі швидко змінити смугу руху. Вдається це не всім машинам, а точніше не на будь-який швидкості.

Видання km77.com провело вже чимало подібних тестів й встановило «планку» швидкості нижче якої проходження тесту можна вважати провалом. Як видно з назви проекту – це 77 км/год.

Лосиний тест BMW iX

BMW iX

Тестований примірник iX мав комплектацію xDrive40 та був оснащений шинами Pirelli P Zero Elect розміром 255/50 R21. Й хоча це не спортивний автомобіль, але нижчий центр ваги мав допомогти виконати тест.

Тим не менш, з системою регенерації гальм позашляховика в стандартному режимі, iX зміг пройти випробування на максимальній швидкості 74 км/год. Також були здійснені спроби на швидкостях 77 км/год та 80 км/год, але електрокросовер зачепив деякі з конусів.

Й хоча такий результати значно кращий за 67 км/год, зафіксовані для Skoda Enyaq iV, проте це значно повільніше за 77 км/год для Dacia Spring і 83 км/год для Tesla Model Y.

Якщо брати електрокари з меншим кліренсом, то тут ситуація теж не користь BMW iX. Наприклад, спортивний електрокар Porsche Taycan Turbo S був кращий в цьому випробуванні (78 км/год), не кажучи вже про Tesla Model 3, яка змогла подолала тест із швидкістю 83 км/год, яку й повторила Model Y.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest