П’ять причин змінити літню гуму на зимову

Автор: Редакція | 28 Гру, 2020
Шини Pirelli взимку

Питання переходу на зимову гуму кожного року стає актуальнішим, адже, здається, зима стає все теплішою, а сніг в Україні може взагалі стати дивом.

Вислів «від нього снігу взимку не дочекаєшся» стає майже пророчим для клімату Україну. Й хоча цього зимового сезону сніг вже двічі суттєво випробовував автомобілістів, деякі водії все ще стоять перед спокусою залишитись на літній гумі.
Отже для тих, хто ще їздить на літній гумі, хочемо нагадати відповіді на прості питання.

Навіщо потрібно переходити на зимову гуму?

Шини Pirelli взимку

Перша причина – це безпека. Шинні компанії вже давно розробляють шини для різних умов експлуатації та відповідно для різних погодних умов. Зрозуміло, що літня шина не функціонуватиме як зимова та не забезпечуватиме необхідного рівня зчеплення на льоді та снігу.

Більш того, характеристики літньої шини погіршяться при падінні атмосферної температури. Зазвичай, за стабільної температури повітря менше +7 °С краще вже переходити на зимову гуму.

Motorcar вже писав про тести зимової гуми сезону 2020/2021  та про бестселери українського ринку.

Michelin X-Ice Snow

Друга причина – погода непередбачувана. Дійсно, можливо, цьогорічна зима знову буде теплою. Проте вона вже показала свої примхи, коли на кілька днів спочатку залила вулиці крижаним дощем, а пізніше добряче натрусила снігу.

Синоптики все ж обіцяють цієї зими сильні морози, хоча новий 2021 рік почнеться з аномальної теплої погоди.

Однак, як показує практика, іноді може так статися, що доїхати до роботи можна, а повернутися додому (тим більш на літній гумі) неможливо або дуже складно. В таких випадках, краще залишити машину та дістатися куди треба міським транспортом або знайти когось (колегу, таксі, інш.) на зимовій гумі.

Bridgestone Dueler HL Alenza Plus Tire

Третя причина – за перебування на літній гумі штрафують. У багатьох європейських країнах перехід на зимову гуму обов’язковий з 2016 року.

В Україні відповідальність за перехід на зимову гуму чітко не прописана. У Правилах дорожнього руху лише рекомендовано застосовувати гуму відповідну до стану дороги, коли здіснюється постійна їзда на слизьких дорогах.
Конкретних дат чи температурних режимів не вказано.

Проте передбачена відповідальність за використання зношеної та пошкодженої гуми на автомобілі.

Штраф за керування автомобілем на дорозі з невідповідним протектором становить від 340 грн, а якщо таке порушення станеться повторно, то водія можуть позбавити прав на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Шини Pirelli взимку

Четверте причина – страховий випадок. Якщо ж автомобіль на літній гумі потрапить у ДТП, то страхова компанія може відмовити у виплаті.

Більш того, й патрульна поліція теж може вважати, що створення ДТП стало наслідком використання невідповідної гуми на автомобілі, а це може ще більше ускладнити життя.

На всяк випадок нагадаємо, що також заборонено використовувати на автомобілі шини різних моделей із різними малюнками протектора, з пошкодженнями та порізами.

Шини Pirelli

П’ята причина – купити комплект зимової гуми дешевше ніж потім ремонтувати автомобіль. На даний час доступно багато варіантів: від бюджетних китайських брендів шин до вживаних європейських преміальних комплектів.

Комплект зимової гуми можна зберігати як одразу на дисках, що полегшить заміну коліс, або ж звернутись на шиномонтаж. У будь-якому випадку, краще аби колеса перевірили та відбалансували перед встановленням, адже саме водій несе відповідальність за перевірку технічного стану автомобіля перед виїздом на дороги загального користування.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest