Renault досі розглядає можливість співпраці із ЗАЗ

Автор: Роман Галімон | 28 Чер, 2020

Співробітництво між французьким виробником Renault та Запорізьким автомобілебудівним заводом досі обговорюється.

Motorcar вже писав, що французький автовиробник готовий розглядати можливість локального збирання машин в Україні, але для цього повинні відбутися певні умови.

На початку цього року на ЗАЗ була зібрала тестова партія автомобілів марки Lada. При цьому, було зазначено, що машини були зібрані з машинокомплектів, вироблених Groupe Renault.
Зрозуміло, що вироблені були саме моделі російського АвтоВАЗу, часткою в якому й володіє Група Renault.

Однак французький виробник навряд має відношення безпосередньо до виробництва в Україні, адже автомобілі АвтоВАЗу й раніше купувалися українськими компаніями: як зібрані, так й у якості машинокомплектів. Робилось це й на потужностях ЗАЗу, який належить корпорації Укравто.
Проте нещодавно під час візиту до Запоріжжя Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен повідомив, що можливість відновлення виробництва на ЗАЗі досі на порядку денному.

«Розглядається можливість реалізації проєкту, – цитує де Понсена видання Укрінформ. – Але ця криза змусила компанію Renault, яка й справді вивчає цю можливість, трохи загальмувати і призупинити його реалізацію.

Справа у тому, що наразі вся світова автомобільна промисловість перебуває в дуже скрутному становищі, і можливо це вплине на перспективи реалізації цього проєкту. Втім, він залишається на порядку денному, і рішення буде ухвалюватись відповідно до ситуації».
На разі де Понсен не розкрив деталей можливої співпраці: чи це буде збирання автомобілів Renault чи Lada. Проте враховуючи показники продажів нових автомобілів в Україні, на теперішній час навряд чи існує необхідність налагодження повноцінного виробництва машин в нашій країні.

Більш того, за останніми повідомленнями, корпорація Укравто (до складу якої й входить ЗАЗ) планує скорочення персоналу на ЗАЗ.

Раніше наша редакція вже аналізувала ситуацію навколо можливого випуску автомобілів Renault у Запоріжжі.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest