Штрафи за паркування в Києві: карта, застосунок та способи оплати

Автор: Редакція | 11 Тра, 2021

Київська міська державна адміністрація повідомила, що тепер процес штрафування за неоплачене паркування буде швидшим.

Із 1 травня 2021 року запрацювала нова електронна система, що дозволяє місту впорядкувати роботу інспекторів і швидко здійснювати контроль оплати паркування.
Раніше інспекторам доводилося довго звірятися з кількома джерелами інформації щодо оплати паркування та виписувати штрафи вручну. Тепер увесь процес штрафування можна здійснити з планшету за кілька хвилин.

За номером автівки інспектор миттєво перевірятиме оплату паркування. У разі несплати буде виконано фотофіксацію та згенеровано доказову базу. Система також автоматично генерує повідомлення з QR-кодом про притягнення до адміністративної відповідальності. Повідомлення можна буде швидко роздрукувати та залишити на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу.

Відповідно до повідомлення КМДА, нова розробка пришвидшить і спростить процес штрафування, збиратиме аналітику порушень й має зробити паркувальний простір безпечнішим та комфортнішим.
У КМДА також зазначають, що система захищена за сучасними стандартами кібербезпеки, а отже інспектори не матимуть доступу до персональних даних водіїв, а вся інформація зберігається в зашифрованому вигляді в міському дата-центрі.

Система штрафування інтегрується з Єдиним державним реєстром транспортних засобів, Реєстром адміністративних правопорушень та міським застосунком «Київ Цифровий».

У застосунку також діє й інший функціонал. Власники автівок можуть отримувати сповіщення про штрафи з доказовою базою та одразу сплачувати їх. Водіям надається знижка 50% при сплаті штрафу, якщо оплата здійснюється протягом 10 банківських днів із моменту отримання постанови.

До речі, офіційну карту парковок в Києві можна знайти за цим посиланням.
Варто також знати:

Швидка офіційна оплата погодинного паркування здійснюється саме через «Київ Цифровий». У міському застосунку також можна придбати паркувальні абонементи. Окрім того, офіційна оплата паркування доступна за допомогою SMS-паркування та фізичних паркувальних абонементів, що можна придбати в офісі КП «Київтранспарксервіс» чи кіосках «Союздрук».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментарЯк сплатити штраф за паркування?
Яка виглядає карта паркування у Києві

Карта паркування наведена на сайті КМДА та у застосунку «Київ Цифровий»

Як сплатити за парування в Києві?

Сплатити можна через застосунок «Київ Цифровий» або придбати паркувальні абонементи.

Як сплати штраф за парковку в Києві?

Сплатити можна через застосунок «Київ Цифровий»

Де паркуватись в Києві?

Місця паркування можна знайти на офіційному сайті КМДА
Pin It on Pinterest