Російський хакер намагався підкупити співробітників Tesla

Автор: Редакція | 28 Сер, 2020
Завод Tesla

Громадянин Росії пропонував 1 мільйон доларів за розміщення на сервері «Тесли» шкідливого програмного забезпечення.

Федеральне бюро розслідувань США заарештувало 27-річного громадянина Росії Єгора Крючкова за спробу підкупу співробітника неназваної великої компанії в Неваді. Й хоча сама компанія не називається, проте під опис ідеально підходить саме Tesla, у якій в Неваді розташована перша гігафабріка.

Глава компанії Ілон Маск у твіттері побічно підтвердив цю інформацію, зазначивши в коментарі, що це мала б бути дуже серйозна хакерська атака.
Крючков прилетів до США в липні за туристичною візою. Разом зі своїм російськомовним спільником, ім’я якого е називається, він вийшов на співробітника компанії, який також говорив російською.

Після кількох зустрічей Крючков запропонував співробітникові компанії півмільйона доларів за те, щоб той розмістив на сервері Tesla шкідливе програмне забезпечення. Передбачається, що з його допомогою росіянин і його спільники могли б отримати доступ до даних «Тесли», а потім шантажувати компанію публікацією їх у вільному доступі і вимагати від неї грошей.

Співробітник «Тесли», однак, відразу звернувся до свого керівництва, а ті, в свою чергу, звернулися вже до ФБР. Останні зустрічі Крючкова з співробітником «Тесли» вже записувалася федеральними агентами.
В результаті співробітник «Тесли» погодився на суму в 1 мільйон доларів з авансом у 50 тисяч. Крючков заявив, що йому потрібно обговорити це зі своїм «босом» в Росії. Він також проговорився, що від усієї операції бос повинен отримати два мільйони доларів, а всього група розраховує заробити чотири мільйони.

Одним із учасників групи є високопоставлений співробітник російського державного банку, який відповідає саме за кібербезпеку. Саме він відповідав за розробку шкідливого програмного забезпечення і запланований злом сервісу Tesla.
Крючков був заарештований ФБР 22 серпня в аеропорту Лос-Анджелеса, звідки він збирався вилетіти в Росію. У ФБР сподіваються, що він піде на співпрацю зі слідством в обмін на скорочення терміну свого покарання і видасть інших учасників злочинної групи.

Нещодавно також стало відомо, що власники Tesla зламують «софт» для розблокування потужності, а у Tesla припустили розробку «бюджетного» хетчбеку на базі Model 3.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook та Twitter.

Джерело: InsideEVs

Галерея Tesla Model 3 2018 року:
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest