Топ-10 найбільших автомобільних ринків 2020 року

Автор: Роман Галімон | 22 Лют, 2021

Минулий рік став найбільш проблемним для світових продажів автомобілів після фінансової кризи 2008 року. Проте 2020 рік мав й цікаві статистичні факти.

Минулого року Covid-19 домінував у заголовках новин і, як не дивно, у 2020 році призвів до хаосу на світових ринках нових автомобілів, про що й свідчать попередні дані аналітичної компанії Jato Dynamics.
11 найбільших світових ринків продали на 7,71 мільйона автомобілів у 2020 році, що менше за попередній на 12,6% у річному обчисленні.

Лише одна з цих країн – Південна Корея – зафіксувала зростання, тоді як зниження у Великій Британії на 28% стало найгіршим у світі.

Звичайно, серед іншого були й цікаві події: Toyota відновила своє лідерство найбільшого світового автовиробника, електромобілі набувають ще більшої популярності, а преміум-машини досі користуються значним попитом у Китаї. Проте про все по порядку.
Значне зниження продажів на 10 найбільших ринках

Топ-10 найбільших автомобільних ринків 2020 року
Рейтинг топ-10 ринків. Фото: Autocar

Китай був першою країною, яка повідомила про Covid-19, тому його ринок був вражений раніше за інших, але його відновлення також відбулося швидше: ринок у 2020 році мав зниження продажів лише у 2%. Враховуючи його падіння роком раніше на 8%, це солідний результат.

«Вірус, локдауни та початкова паніка пояснюють більшу частину падіння в усьому світі, – сказав аналітик Jato Dynamics Феліпе Муньос. – Однак ми повинні пам’ятати, що світовий ринок вже фіксував падіння за місяці до початку Covid-19».

Й дійсно, США (-15%), Японія (-12%) та Німеччина (-19%) зазнали двозначного падіння ринку, але все ще постраждали менше за Францію та Бразилію.
Тим не менш, Бразилія вперше з 2014 року змогла піднятися вище сьомого місця – частково завдяки падінню Британії.

На 2021 рік вже планується відновлення продажів у 2021 році, але відбуватиметься воно невеликим темпами.

До речі, в Україні за 2020 рік було продано лише 85,5 тис. нових легкових автомобілів, що призвело до зменшення на 3 % до відповідного показника 2019 року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Autocar

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest