Вартість розмитнення автомобілів в Україні не зменшиться

Автор: Редакція | 06 Лис, 2020

Ціна розмитнення транспортних засобів в Україні найближчими роками не зміниться.

Останнім часом від українських водіїв, та й суспільства загалом, було чимало запитів на зменшення податків й акцизів, які накладаються при імпорті вживаних автомобілів в Україну. Іноді вартість розмитнення коштує більше самої машини, а тому офіційно імпортовані автівки значно дорожчі за ті, що досі їздять на «євробляхах».
Й хоча на певний час був введений пільговий період розмитнення, який здебільшого був зроблений для легалізації «євроблях» тепер не варто очікувати на такі поступки.

Міністерство фінансів України повідомило, що у найближчому майбутньому позиція держави у митному оформленні транспортних засобів навряд чи зміниться.

Все зводиться до необхідності наповнення бюджету. Й ініціативи та законопроекти зі зменшення вартості розмитнення можуть призвести до «дірки» у державних витратах.

«Кожний із законопроектів мав дуже суттєвий вплив на надходження до державного бюджету України, який вимірювався мільярдами гривень щороку», – повідомили у Мінфіні.

Відповідно до оцінки фінансового відомства один такий законопроект (№ 3704-1 від 03.07.2020) міг зменшити надходження акцизного податку та ввізного мита на суму 6,6 млрд грн на рік, а інший (№ 2342 від 29.10.2019) на 4 млрд. грн.
Зниження ставок податків на легкові автомобілі недоцільно

Враховуючи, що на 2020-2021 роки припадають пікові виплати за державним боргом, Мінфін буде відстоювати позицію, коли зниження ставок податків на легкові автомобілі є недоцільним.

При цьому державне відомство заявляє, що на даний час фактично не бачить шляхів компенсації втрачених «доходів» від розмитнення.

«Додаткове нарощування запозичень для фінансування втрачених доходів через зниження ставок податків на легкові автомобілі, яким скористається незначна частка населення, є соціально несправедливим, – сказано у заяві Мінфіну. – Це також неможливо з огляду на те, що дефіцит бюджету сектору загальнодержавного управління вже суттєво підвищено».
Проте й скорочення видатків держбюджету теж не розглядається.

«Компенсувати нижчі доходи від акцизу скороченням видатків також не є можливим з огляду на необхідність вчасного фінансування інших поточних видатків, які передусім стосуються соціальних виплат. Також необхідно фінансувати вчасно і в повному обсязі видатки і на оборону».

Таким чином виходить, що якщо хтось й буде пропонувати ініціативи здешевлення розмитнення, у такому законопроекті одразу варто передбачити шляхи компенсації втрат «доходів» держбюджету.

Нещодавно Motorcar також писав, що «Євробляхи» знову запропонували легалізувати, а раніше МВС запропонувало ускладнити ввіз автомобілів в Україну.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest