Велика Британія заборонить машини з ДВЗ після 2035 року

Автор: Редакція | 05 Лют, 2020

У Великій Британії повністю припинять продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння після 2035 року, навіть гібридних.

Це вже офіційна позиція уряду країни, яку його глава Борис Джонсон виклав на спеціальному заході, що передує 26-й конференції з клімату. Вона пройде в Глазго 9-19 листопада.

Про відмову від машин із ДВЗ британська влада заговорили ще влітку 2017 року, але тоді був позначений пізніший термін – 2040 рік. Тепер же його не тільки змістили на п’ять років, але й включили в перелік заборонених автомобілів – гібриди.

Таким чином, на ринку повинні залишитися тільки електромобілі – акумуляторні та на паливних елементах. Очевидно, мова йде саме про продажі нових машин: тим, хто вже володіє особистим транспортом із ДВЗ, навряд чи заборонять його подальше використання.

При цьому, 2035 рік – це лише умовний термін. Якщо транспорт з нульовим рівнем шкідливих викидів буде поширюватися досить швидко, то заборону на бензинові й дизельні авто введуть ще раніше.

На популяризацію ідеї британський уряд виділив вже 1,5 мільярда фунтів. За словами міністра транспорту Гранта Шеппса, минулого року один новий електромобіль продавався в країні кожні 15 хвилин.

Довгострокова мета Великої Британії – вийти до 2050 року на «вуглець-нейтральну» економіку, тобто досягти стану, при якому всі викиди CO2 в атмосферу будуть тим чи іншим способом компенсуватись.

До того ж прагнуть й інші країни та промислові компанії (включаючи автовиробників), які підтримали Паризьку хартія по клімату. Зокрема, з ініціативою заборони машин із ДВЗ, яка почне діяти в 2025-2040-х роках, також виступили Франція, Норвегія, Нідерланди, Ізраїль, Китай і ще ряд держав. У більшості з них існують програми підтримки покупців електричного транспорту та розвитку зарядної інфраструктури.

Раніше стало відомо, що водневий кросовер Hyundai Nexo встановив новий рекорд з дальності пробігу, а Suzuki через екологічні норми може припинити продажі у Європі кросовера Jimny.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.

 

Джерело: Motor1


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest