Volvo розбила десять машин заради навчання рятувальників

Автор: Редакція | 13 Лис, 2020
Volvo машини аварія навчання рятувальники

Шведська компанія Volvo придумала новий спосіб навчання рятувальників – десять машин скинули з 30-метрової висоти.

Volvo давно акцентує свою увагу на безпеці учасників руху, але досі численні експерименти і краш-тести на тему дорожніх аварій зазвичай проводили в стінах заводської лабораторії, яку шведи називають Центром безпеки. І ось – перше в історії компанії екстремальне натурне випробування.
«Зазвичай ми розбиваємо машини тільки в лабораторії. Це було вперше, коли ми скидали їх з крана, – розповів Хокан Густафсон, старший слідчий Групи досліджень дорожньо-транспортних пригод Volvo Cars. – Ми знали, що після випробування побачимо сильні деформації, і зробили це, щоб поставити перед рятувальниками реальну задачу».

Методику розробили спільно з рятувальниками. Як правило, їм доводиться вчитися визволяти людей з понівечених автомобілів, використовуючи старі машини зі звалищ. Але таким машинам часто більше 20 років, а за цей час технології, особливо в області конструкційних матеріалів, пішли далеко вперед. Одна справа розрізати гідравлічними ножицями іржавий метал, а зовсім інша – сучасну міцну сталь.

В результаті Volvo виділила на розтерзання десяток свіжих автомобілів, інженери розрахували параметри скидання і в компанії з рятувальниками вирушили на природу, де заготовили для випробувань висотний кран. Неодноразовим падінням машин з 30-метрової позначки намагалися змоделювати зіткнення легковика з вантажівкою, одиночну аварію на високій швидкості, сильний удар з боку.

Іншими словами, імітували ті ситуації, коли водій і пасажири найчастіше виявляються затиснутими в зім’ятому кузові. При цьому люди можуть перебувати в критичному стані, й у рятувальників є мінімум часу, щоб витягти постраждалих за допомогою спецінструменту і доставити в лікарню. Фахівці в таких випадках говорять про «золоту годину».
Volvo обіцяє, що результати експерименту і вироблені методики евакуації будуть зібрані в великому дослідницькому звіті, який зроблять безкоштовним для рятувальників будь-яких регіонів.

Нещодавно мінівен Kia Carnival скинули з висоти 12 метрів теж заради краш-тесту, а десятки електромобілів просто викинули на смітник у США.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея навчання рятувальників та Volvo:
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest