«Запорожець» обігнав Tesla Model S

Автор: Редакція | 12 Вер, 2021
Електричний ЗАЗ

Електричний автомобіль на базі ЗАЗ-965 обігнав електричний седан Tesla Model S щоправда 2013 року.

Виявляється, що у Кропивницькому будують електрокари ЗАЗ, які можуть перевершити американські автомобілі Tesla Model S.
Насправді, автор проекту TWIN BATTERY technology вже понад шість років займається електромобілями й зокрема проектом на основі «горбатого» ЗАЗ 965. На відповідному YouTube-каналі можна побачити всі перипетії, які подолав цей електрокар.

Спочатку двигун для електричного «Запорожця» був зроблений самотужки, а батарея для нього була зібрана з тягового акумулятора Nissan Leaf.

На другому етапі ЗАЗ отримав вже електродвигун від «Ліфа», але через пожежу в гаражі проект був повністю знищений.
Із третім кроком електрокар запозичив ще більше запчастин від Nissan Leaf, в тому числі маточини та гальмівні диски. Підвіску та шасі довелось також перероблювати.

У підсумку електричний «Запорожець» зміг розігнатись до 100 км/год за 4,4 секунди й авто відео вирішив виставити у противники свій же Tesla Model S P85, якій він же сам відновив після проблем з батарею.

Цього разу електроЗАЗ зміг видати «сотню» за 4,33 с, в той час як «Тесла» набирала 100 км/год за 6,3 (хоча за технічними характеристиками мало бути 5,6 с).

Проте автор відео зазначив, що був змушений після 120 км/год зменшувати швидкість, адже електричний ЗАЗ 965 все ще перебуває в тестову варіанті.
Тим не менш, наступний суперник для «Запорожця» вже анонсований – це Tesla Model S P100D, в якої «за паспортом» розгін до 100 км/год за 2,7 с.

До речі, з іншого боку є й інші поціновувачі моделей ЗАЗ, так минулого року в Америці ЗАЗ 965А виставили на аукціон за 18 тисяч доларів. А можливо наш першоквітневий жарт все ж стане реальністю?

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest