Дакар-2020, Фінал: Honda перемогла KTM вперше за 19 років

Автор: Роман Галімон | 17 Січ, 2020

Ріккі Брабек приніс перший із 1989 року титул для Honda на «Дакарі» та перервав переможну серію KTM із 18 перемог поспіль у заліку мотоциклів.

Брабек, який проводить свій п’ятий «Дакар» лідирував й минулого року, коли зійшов через відмову двигуна. Проте цього річ він очолив загальний залік після перемоги на третьому етапі й вже не залишав його, фінішувавши у топ-5 майже у всіх, окрім одного, наступних етапах.

Єдиним винятком став передостанній день, коли Пабло Кінтанілья зміг скоротити розрив із 25 до 13 хвилин напередодні скороченого останнього етапу.

Незважаючи на те, що він все ще зберігав комфортну перевагу, Брабек не став «відпочивати» в останній день, бо боровся за перемогу на етапі проти партнера по команді Хосе Ігнасіо Корнехо.

Він врешті-решт програв своєму напарнику у Honda та фінішував другим у 53 секундах від лідера дня, але цього було достатньо, щоб вибороти титул переможця «Дакара» з відривом 16хв. 26с.

Тепер Брабеку потрібно дістатись до фінішу в Ер-Ріяді, де він буде офіційно названий переможцем змагань 2020 року.

Гонщик Husqvarna Кінтанілья здобув свій найкращий результат на «Дакарі» у вигляді другого місця, оскільки за шість років виступів він чотири рази ставав четвертим.

Тобі Прайс став третім та найкращим представником KTM, і австралієць знову продемонстрував чудовий результат, адже щороку фінішує у топ-3 із часів своїх виступів на «Дакар».

Прайс поступився лідеру 24хв. 06 с, а за ним розташувався Корнехо та Маттіас Волкер із KTM.

Джоан Барреда (Honda) здобув сьоме місце, часткового через 15-хвилинне покарання за зміну двигуна передостаннього дня, але це коштувало йому однієї позиції на користь Лучано Бенавідеса з KTM.

Франко Каїмі став найкращим з Yamaha на восьмій позицій, за ним розташувався дует Husqvarna Скайлер Хоуз та Ендрю Шорт, тобто аж три американські гонщики опинились у топ-10.