Дакар-2021, Етап 8: Аль-Аттія та Сайнс скоротили відставання від Петранселя

Автор: Роман Галімон | 11 Січ, 2021
Нассер Аль-Аттія, Toyota

Гонщик Toyota Нассер Аль-Аттія виграв восьмий етап Дакара-2021, а Карлос Сайнс фінішував другим, чим гонщики скоротили відставання від Стефана Петранселя.

Язід Аль-Раджі, який виграв попередній етап, мав непогані шанси закріпити успіх у загальному заліку, проте вже на 193 км зіткнувся з механічними проблемами й втратив майже годину. На фініші гонщик Toyota став лише 32-м.

В той же час, за перемогу на етапі боротьба, очікувано, розвернулась між Стефаном Петранселем, Карлосом Сайнсом та Нассером Аль-Аттія, які начебто й не збирались збавляти темп, аби стабільно фінішувати.

Аль-Аттія взяв перші ділянки, а Петрансель, на Mini якого був пошкоджений обод колеса після попереднього «марафонського» етапу (між 7 та 8 етапами гонщик не отримують допомоги від команд), був найкращим на третій та четвертій контрольних точках.

Проте далі ініціативу взяв екіпаж Аль-Аттія й вже не віддав перший рядок протоколу, фінішувавши попереду Сайнса у 52 секундах, а найголовніше попереду екіпажу «Містера Дакара» у 3хв.3с.

Таким чином, катарець скоротив відставання від лідуючого екіпажу Mini до 4хв.50с. Сайнс, який втратив майже півгодини на попередніх етапах через навігаційні помилки, програє 38 хв.

У топ-5 також входять екіпажі поляка Якуба Пржігонського та іспанця Нані Рома, але вони програють вже занадто багато, аби відігратись до фінішу «Дакара».

Себастьян Льоб зазнав чергового важко дня: після першої частини марафонського етапу, його екіпаж залишився лише з одним запасним колесом. Проте вже на 43 км Льоб зупинився й повторив це на 83 км після другого проколу. Технічна машина Bahrain Raid Xtreme також зіткнулася з механічними проблемами й не допомогла французу.

Врешті-решт, екіпаж Льоба зміг усунути проблему самотужки, але було вирішено залишити спецділянку, вирушивши до бівака в Неом асфальтовою дорогою, за що мала бути дискваліфікація. Проте після прибуття, гонщик повідомив свою команду про своє рішення відмовитися від участі в змаганнях, передавши інформацію офіційним учасникам перегонів.

Завтра гонщиків чекає дев’ятий день змагань, який пройде навколо міста Неом й матиме 465-кілометрову ділянку.