Дакар-2022, Етап 9: Мацик переслідує Камази, українці – 14-ті

Автор: Роман Галімон | 11 Січ, 2022
Мартин Мацик

Мартін Мацик зміг поборотися з Камазами на дев’ятому етапі ралі «Дакар» 2022 року, а українській екіпаж у заліку мотовсюдиходів дещо втратив свої позиції.

На відносно короткій 287-кілометровій спецділянці навколо Ваді-Ад-Давасіра вантажівки показали щільну боротьбу й у топ-10 вмістились майже десять екіпажів.

Мартін Мацик на капотному Iveco також показав гарний темп й іноді навіть ставав другим на контрольних точках. Врешті-решт, чеський екіпаж фінішував третім у 2хв.37с. від лідера, програвши лише чотири секунди другому місцю.

У загальному заліку Мацик перебуває вже на дев’ятій позиції й навряд претендентуватиме на «подіум», на відмінну від Алеша Лопрайса, котрий фінішував на етапі шостим й в «абсолюті» поки перебуває на четвертій позиції.

Pos. Drive-Team Team Time Variation Penality
1 500 (raf) D. SOTNIKOV KAMAZ 32h 43′ 53” 00h 01′ 00”
2 505 (raf) E. NIKOLAEV KAMAZ 32h 52′ 44” + 00h 08′ 51” 00h 02′ 00”
3 501 (raf) A. SHIBALOV KAMAZ 33h 25′ 11” + 00h 41′ 18” 00h 01′ 00”
4 508 (cze) A. LOPRAIS LOPRAIS PRAGA 34h 16′ 50” + 01h 32′ 57” 00h 16′ 00”
5 509 (raf) A. KARGINOV KAMAZ 34h 31′ 23” + 01h 47′ 30” 00h 03′ 00”
6 504 (nld) J. VAN KASTEREN DE ROOY IVECO 35h 11′ 36” + 02h 27′ 43” 00h 15′ 00”
7 506 (nld) M. VAN DEN BRINK DE ROOY IVECO 35h 39′ 50” + 02h 55′ 57” 00h 10′ 00”
8 515 (nld) V. W. CORNE VERSTEIJNEN DE ROOY IVECO 36h 51′ 28” + 04h 07′ 35” 00h 15′ 00”
9 503 (cze) M. MACIK BIG SHOCK RACING 37h 13′ 44” + 04h 29′ 51” 00h 27′ 10”
10 522 (nld) R. DE GROOT FIREMEN DAKAR TEAM 37h 56′ 37” + 05h 12′ 44” 00h 34′ 00”

Мотовсюдиходи

Євген Ковалевич та Дмитро Циро

Український екіпаж Євгена Ковалевича та Дмитра Циро, на жаль, багато втратив на перших контрольних точках й наприкінці дев’ятого етапу став лише 28-м, програвши лідерам 31хв.18с.

Через це українці перемістись на 13-те місце у загальному заліку із відставанням 6год.23хв.

Пізніше стало відомо, що наш екіпаж отримав штраф у 15 хв, а тому став 35-м на етапі та 14-м в абсолюті.

Десятий етап пройде від Ваді-Ад-Давасіра до Біша й учасникам запропонують 375 км спецділянки.

Dakar Classic

Сергій Малик

Екіпаж Сергія Малика продовжує боротися з технічними проблемами, що періодично виникають на вже не новому Renault Kerax D-50.

На диво, цього дня вантажівка відпрацювала з мінімальними технічними негараздами й українцям вдалось фінішувати на 79-му місці. Таким чином,  у загальному заліку Dakar Classic українській екіпаж піднявся на 80-те місце.

На десятому етапі учасників цього заліку чекатиме 277-кілометрова спецділянка.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.