Як підготувати автомобіль до зими

Автор: Редакція | 23 Лис, 2021

Кілька корисних порад допоможуть краще слідкувати станом автомобіля та забезпечити його безперебійну роботу взимку.

Відсутність снігу може ввести в оману, що зима знову вирішила оминути нашу країну, але низькі температури, періодичні опади та ожеледь мають підштовхнути автовласників до думки, що автомобіль все ж потребує певної уваги.

Звісно, можна обійтись без деяких з цих порад, але тоді загальний ресурс вашого автомобіля може суттєво зменшитись, а то й взагалі програє битву із зимою.

До холодного періоду року потрібно підходити у найкращій готовності й ось поради, які, сподіваємось, будуть корисними.

Перевзуйтесь на зимову гуму

Michelin X-Ice Snow

Серйозно. Деякі водії досі продовжують їздити на літній гумі попри штрафи від поліції та небезпеку для себе та оточуючих.

Краще за все мати вже готовий комплект зимової гуми з гарним протектором або навіть шини на дисках, які можна міняти в залежності від пори року.

Більше про шини можна прочитати тут.

Читайте також:

Замініть мастило

Jeep Wrangler Rubicon 392 2021 року

Це насправді має велике значення. Так само, як ви заправляєте домашні салати свіжою олією, яка лише підсилює смаки приготовленої їжі, свіже мастило необхідно для автомобіля.

За краще буде змінити оливу перед зимою, тоді ваш автомобіль краще запускатиметься взимку, адже нове мастило краще працюватиме й правильно змазуватиме всі деталі, що особливо важливо при старті двигуна за сильних морозів.

Замініть охолоджуючу рідину

Хоча в більшості машин вже постійно заливається готова для зими охолоджуюча рідина, проте іноді бувають випадки, коли в радіатор все ж доливають воду.

Переконайтесь, що ваша рідина в охолоджуючій системі правильна й витримає відповідні для регіону зимові морози.

Зворотною стороною моделлю може стати «розморожування» двигуна, після якого мотор просто вже не буде здатним працювати.

Готуйте запас рідин

Зима це постійне випробування для власників машин, й автомобіль постійно зазнає розморожування салону й переднього скла.

Найкращим способом буде просто виділити певний час зранку на розігрів машини, адже у вас вже не вийде просто вийти, сісти й поїхати. Потрібно як мінімум розморозити переднє скло. Для цього можна використовувати як скребок, так й різні речовини типу «антилід», або просто сидіти в машині й чекати поки скло саме не нагріється.

Проте в машині взимку постійно мають бути присутні антифріз для доливання в бачок омивання скла, щітка для чищення від снігу й краще не виїжджати з парковки із кучугурами на даху, адже вони можуть з’їхати на перед.

Тримайте баки повними

Також потрібно за краще тримати всі баки для рідин повними. Й йдеться не лише про паливну ємність. Будь-яка рідина (омивач, охолоджуюча рідина, мастило) може виявитися рятівною, якщо ви виїдете за місто й десь застрягнете в полі серед снігу.

Проте застрягнути можна й посеред міста. Достатньо лише згадати, які корки бувають в наших містах, коли випадає аномальна кількість снігу. Аби дістатися домівки потрібно буде витрати чимало цих рідин.

Протестуйте або замініть акумулятор

Насправді акумуляторна батарея може стати головним джерелом проблем взимку, якщо вона не буде підготована. Гарний старт двигуна залежить від залишку ємності акумулятора.

Найкращим буде перевірити працездатність батареї спеціальними приладами або на СТО. Й у випадку, якщо буде ймовірність поганої роботи акумулятора, краще буде його замінити. Інакше на морозі проблемна батарея швидко втрачатиме заряд й ваш автомобіль не зможе зрушити з паркування.

Підтримуйте чистоту

Зі збільшенням опадів, міські служби висипають та вливають на дороги велику кількість піску, солі та різних реагентів, які мають розчинити лід.

Але, як це часто буває, під дію цих речовин потрапляють незахищені деталі автомобілів, які піддаються корозії. Що вже говорити, якщо після такого прибирання у нас зникає дорожнє покриття.

Отже, аби забезпечити захист своєму автомобілю потрібно періодично його мити, сушити та наносити захисне воскове покриття. Саме останнє створює суттєвий бар’єр між зовнішнім середовищем та лакофарбовим покриттям машини.

Як правильно дезінфікувати автомобіль Motorcar писав раніше.

Змініть автомобіль

Звісно, можна їздити взимку й на кабріолеті, але можливо за краще пересісти на щось відповідне. В західній Європі широко практикується, коли деякі машини взимку просто ставляться на зберігання в гараж, а використовуються автомобілі з більшою прохідністю.

Хоча з ростом попиту на кросовери, машин «у зимовій сплячці» стає все менше. Проте на весні, як завжди, на дорогах все одно очікуються «проліски».

Однак за справжніх поганих погодних умов, іноді дійсно краще й безпечніше залишитись вдома та почекати, поки стихія пройде, а дорожні служби приберуть її наслідки.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментарЯк підготувати автомобіль до зими?
Чи потрібно перейти на зимову гуму?

Літня гума може привести до штрафів поліції та аварійних ситуацій

Які рідини треба замінити взимку на автомобілі?

Зима принесе низькі температури, а отже автомобіль має отримати відповідні рідини (для охолодження двигуна чи омивання скла)

Чи потрібно міняти акумулятор?

Акумулятор перед зимою краще перевірити на предмет заряду та ємності

Чи потрібно заливати повний бак?

Рекомендується тримати повні паливні та інші баки взимку
Pin It on Pinterest