Автовиробник JAC розкрив сумісність електрокарів і морозів

Автор: Редакція | 22 Лют, 2021
JAC IEV7S

Китайський автовиробник JAC розповів про поводження електрокарів та морозі з огляду на те, що бренд продає в Україні електрокросовер JAC iEV7S.

Електромобілі повільно, але неминуче розбавляють український автопарк. З’являються зарядні станції, паркомісця фарбують у зелений колір та все більше автомобілістів замислюються про покупку електрокарів.
Восени Motorcar вже писав про те, коли електромобілі стануть «мейнстрімом». Проте взимку виникло інше питання.

Як електрокар поводить себе взимку?

Tesla Model 3

Багато водіїв «звичайних» автомобілів мають перестороги щодо електрокарів. Однак, взимку до вже поставлених у попередньому матеріалі питань додається інше: як впливає мороз на заряд акумуляторної батареї?

До речі, раніше Motorcar вже писав, як власник Tesla показав втрату заряду електрокаром взимку.

Проте тепер й китайський бренд JAC запропонував розібратися в цій темі на прикладі JAC iEV7S.

Як відомо, літій-іонні акумулятори при низьких температурах витрачають більше заряду, тому батарея розряджається швидше. Електроліт густіє та електрохімічні процеси в батареї протікають повільніше. Погана провідність електроліту збільшує внутрішній опір батареї, який видає набагато менше енергії на виході. Але хороші батареї можуть працювати й при температурі -50°C.

Зрозуміло, що чим більші навантаження на батарею, тим менший запас ходу. Тому деякі автовиробники пропонують постійно підтримувати температурний баланс акумулятора. Для цього використовуються охолоджувачі та підігрівачі батарей.
Пробіг JAC iEV7S на морозі

JAC IEV7S

Як наша редакція писала в тест-драйві JAC iEV7S, електрокросоверу обіцяють запас ходу в 300 кілометрів за наявної потужності електродвигуна 85 кіловатів (або 115 кінських сил).

JAC оснащений літієвою акумуляторною батареєю Samsung, в якій присутні рідинне охолодження та підігрів, а її ємність складає 40 кВт-год.

Крім того, під час гальмування спрацьовує система рекуперації, яка теж дозволяє заряджати акумулятор від сповільнення, але вона працює при зниженні швидкості на 70-90 км/год, що звісно у місті особо не відчуєш.

Виробник обіцяє, що за температури в -10°C у стилі активного водіння електрокар здатний подолати 160-170 км, й це з використанням підігріву сидінь та пічки. Якщо ж увімкнути економічний режим, рухатися з мінімальними прискореннями й помірною роботою пічки, можна розтягнути запас ходу при мінусовій температурі ще на 25-35 кілометрів.

До речі, на батарею діє гарантія на 8 років або 150 тис. км пробігу й бренд передбачає, що за цей час деградація акумулятора має бути не більше 80%.
Рекомендації у холодний період

JAC IEV7S

Крім того, автовиробник рекомендує виконувати певні дії, які мають покращити працездатність та витривалість електрокара на морозі.

  • Технічний огляд перед морозами

Особливу увагу слід приділити стану коліс. Через поганий протектор збільшується зусилля гальмівної системи, яка споживає більше енергії. Якщо в шинах недостатній тиск, це призводить до обваження автомобіля та під час руху теж буде витрачатися більше енергії.

  • Правильний вибір місця зберігання автомобіля

Електрокар повинен стояти в опалювальному гаражі, де підтримується стабільна температура. Якщо в приміщенні тепло, то АКБ розряджається не так швидко. Для зарядки авто в гаражі потрібно менше часу, що дозволить знизити витрати на електроенергію.

  • Рух на низьких швидкостях

Якщо в функціонал вашого електрокара додані енергоощадні режими, то краще використовувати їх частіше.

  • Функція рекуперації енергії для економії

Фрикційні гальма витрачають енергію. Взимку рекомендується використовувати рекуперативне гальмування. Автомобіль буде уповільнювати свій хід без використання гальм. Багато власників електрокарів відзначають, що рекуперативне гальмування дозволяє зберегти до 10-15% заряду АКБ.

  • Регулярна підзарядка

Взимку акумулятор не тільки швидше розряджається, але і повільніше відновлює заряд. На повну зарядку АКБ в умовах низьких температур піде більше часу, ніж влітку. Власникам електрокарів необхідно використовувати будь-яку можливість і підключати машину до мережі навіть в тому випадку, якщо заряду в ній вистачає.

«Україна, як і решта світу, рухається у сторону екологічних технологій. Парк електромобілів в Україні перевищує 55 тисяч одиниць і ринок ще далекий від насичення. З «екзотики вихідного дня» електрокар перетворюється на «щоденного супутника». Сьогодні покупці електромобілів вже обирають їх як практичних та надійних  помічників. Тому на перший план разом із вигідною ціною виходять потреби в якісному та швидкому обслуговуванні, які повною мірою може забезпечити лише офіційний представник бренду в Україні», – зазначив Олексій Бєлашов, виконавчий директор “Джак Україна”.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest