BMW розробляє дивне складане кермо

Автор: Редакція | 04 Жов, 2021
BMW складане кермо

Німецька компанія BMW розробляє для майбутніх автомобілів нове кермо.

Кермо залишається в автомобілях доволі стандартним й незмінним протягом багатьох років, але у BMW вирішили це змінити.

Виданню CarBuzz вдалось поглянути на нові патентні заявки німецького виробника, на яких й засвітилось частково складене кермо.

Як видно на ескізах, нижню частину нового керма BMW можна скласти назад, чому допомагає шарнірний механізм, який від’єднує нижню частину стерна.
Навіщо потрібно таке кермо?

BMW iX

Згідно з заявкою на патент, складане кермо створює більше простору, особливо щодо місця для ніг. Можна припустити, що на довших й переважно прямих дорогах, регулярного обертання керма не буде.

Таке кермо також можна розмістити й у невеликих міських автомобілях, в яких зазвичай небагато місця, особливо для високих водіїв.

Можна також припустити, що використання такої функції матиме сенс у повністю автономному транспортному засобі.

У патенті дійсно згадується, що кермо слід скласти, коли автомобіль знаходиться в безпілотному режимі. Також у технічних документах зазначається, що конструкція цього складного керма може зменшити ризик травмування водія внаслідок ДТП.
Перспективи реалізації

BMW iX
Кермо кросовера BMW iX

Цікаво, що схоже на вигляд кермо вже з’явилось на електричному кросовері BMW iX, але поки не має функції складання.

Швидше за все, для цього потрібна буде розтяжна штучна шкіра та інші матеріали, які дозволять витримати складання та розгортання частини керма. Невдовзі аналогічний дизайн керма може з’явитись на 7 серії або X7, але за відсутності безпілотних технологій функція складання керма поки ще не будуть впроваджуватись.

Тим не менш, Tesla вже створила своє нове кермо у вигляді штурвалу, яке викликало чимало запитань, а в Hyundai уявили кермо з вбудованим дисплеєм приладів.

До речі, нещодавно BMW створила електромобіль i Vision Circular із вторсировини, хоча заявила, що поки не планує зупиняти розробку двигуна внутрішнього згоряння.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: CarBuzz

Галерея патентних фото складаного керма BMW:
Фотограф: Carbuzz
Фотограф: Carbuzz
Фотограф: Carbuzz

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest