Британія вирішила інвестувати у водневі автомобілі

Автор: Редакція | 17 Сер, 2021

Уряд Великої Британії оголосив про плани розпочати «водневу революцію» з метою заміни викопного паливо в таких галузях, як транспорт та важка промисловість.

Програма отримала назву «Воднева стратегія» й стане частиною промислової революції, згідно з якою з 2030 року продаж нових бензинових та дизельних автомобілів буде заборонений.
До того часу уряд вважає, що воднева економіка може коштувати 900 мільйонів фунтів стерлінгів і підтримувати 9000 робочих місць, що потенційно зросте до 13 мільярдів фунтів стерлінгів і 100 000 робочих місць до 2050 року – цільової дати для країни в досягненні нульових викидів вуглецю.

На разі фонд Net Zero Hydrogen отримав кошти у розмірі 240 мільйонів фунтів стерлінгів за консультації та підтримку комерційного розгортання заводів із виробництва водню у Британії, а також 105 мільйонів фунтів стерлінгів раніше були призначені для фінансування випробувань низьковуглецевого палива та ефективності рішень, а також грант на альтернативи дизелю.

Окремо було розпочато громадські консультації щодо того, як найкраще подолати поточний розрив у витратах між викопним паливом та воднем.
Уряд вважає, що водень може доставити 5 ГВт енергетичної потужності до 2030 року, а замість природного газу він може живити три мільйони будинків, підприємств, важкої промисловості та деяких елементів транспортного сектору.

Аналіз показує, що від 20% до 35% споживання енергії Британії до 2050 р. можна було б задовольнити за допомогою водневої технології, а розвиток водневої економіки може дорівнювати заміщенню 700 млн дерев до 2032 р.

Вантажні транспортні засоби, зокрема, становлять велику область інтересу: на відміну від легкових автомобілів, застосування акумуляторних електричних вантажівок виглядає набагато складнішим через вагу та надмірний час зарядки.

До речі, минулого місяця Renault створила новий бренд HYVIA для водневих електромобілів, а Mazda раніше приєдналась до європейського альянсу синтетичного палива.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Autocar


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest