Британія заборонила продаж машин на ДВЗ із 2030 року

Автор: Редакція | 18 Лис, 2020

Велика Британія заборонить продаж автомобілів на двигунах внутрішнього згоряння, але гібридні машини залишаться на ринку до 2035 року.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон офіційно оголосив про заборону продажів нових бензинових і дизельних машин із 2030 року. Це, звісно, не стало сюрпризом, адже про подібні плани говорилось й раніше.
Вживані автомобілі з ДВЗ забороняти поки не планується, але поповнюватися їхній парк вже не буде. Винятки зроблять лише для машин із гібридними силовими установками: вони залишаться у продажу до 2035 року.

Повна заборона на бензинову і дизельну техніку повинна вступити в силу в 2050 році. Справа навіть не в тому, що мешканцям заборонять їздити на машинах із ДВЗ, просто в країні заборонять продаж будь-якого викопного палива. Також будуть закриті всі теплові електростанції, а опалення будинків стане виключно електричним.

На першому етапі урядові інвестиції в програму складуть 12 мільярдів фунтів стерлінгів (16 мільярдів доларів). Ці гроші підуть не тільки на розвиток зарядної інфраструктури, але і на модернізацію всієї енергосистеми. Близько півмільярда буде виділено у вигляді грантів на розробку і виробництво електромобілів і батарей.
Решта країн також розглядають подібні заходи. Так, про 2030 рік раніше говорила влада Китаю. У США кожен штат буде приймати рішення самостійно. Наприклад, Каліфорнія планує заборонити продажі бензинових машин із 2035 року.

Швидше за все, в Європі першою країною, де продажі машин із ДВЗ впадуть до нуля, стане Норвегія. У вересні електромобілі там вже зайняли 61% ринку, а з урахуванням плагін-гібридів – 80%. До 2025 року в країні очікують повного зникнення попиту на бензинову і дизельну техніку, хоча рішення про заборону продажів поки не прийнято.

У Британії вже існує чимало проектів з електричного майбутнього автомобілебудування. Зокрема, Jaguar та Land Rover представили безпілотний електромобіль, а уряд країни витратить 90 мільйонів фунтів стерлінгів на нові транспортні зони.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: InsideEVs

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest