Honda остаточно зупинила виробництво Clarity

Автор: Редакція | 17 Чер, 2021

Японська марка Honda вирішила зняти з виробництва модель водневого електромобіля Clarity, адже вона не змогла здобути істотний успіх на ринку.

Компанія Honda оголосила про суттєву реорганізацію та закриття заводу в японському місті Саяма. Крім іншого, це означає припинення виробництва седанів Clarity.
Нинішнє покоління Clarity виготовляють із 2016 року. Спочатку машина випускалася в трьох варіантах: електромобіль на акумуляторах, плагін- гібрид та електрокар на водневих паливних елементах.

Першим зняли саме електромобіль, виробництво якого завершилося в 2020 році. Гібрид незважаючи на рекордний для свого часу запас ходу на електротязі в 76 кілометрів також користувався обмеженим попитом (в Америці з початку року купили менше двох тисяч машин, а в Японії ще менше). Ну а попит на водневу версію й зовсім був одиничним.

Конвеєр буде зупинений в серпні. Однак за цей час планується випустити достатню кількість водневих машин, щоб пропонувати їх в лізинг в США протягом усього 2022 року.
При цьому в Honda вчергове підтвердили небажання відмовлятися від електромобілів. До 2040 року всі моделі компанії матимуть тільки електричний привід, що живиться або від акумуляторів, або водневими паливними осередками. А до 2050 року концерн обіцяє стати повністю вуглецю-нейтральним.

Тим не менш, у короткотерміновій перспективі від Honda не варто чекати проривних новинок. Компанія готує два електромобіля для Північної Америки, але вони з’являться тільки в 2024 році і будуть зроблені на платформі General Motors. В Японії марка має намір розширити лінійку електрокарів на шасі Honda e, однак про швидку масову експансії в цьому сегменті поки що не йдеться.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: InsideEVs

Галерея Honda Clarity Electric 2017 року:
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest