Hyperion оголосила про створення 300 водневих суперкарів

Автор: Редакція | 13 Сер, 2020
Hyperion XP-1

Південнокаліфорнійська технологічна компанія Hyperion анонсувала водневий суперкар XP-1, який здатний розганятися до 355 км/год та долати 1635 км без заправки.

Компанія Hyperion, яка об’єднала понад 200 вчених і дослідників, розкрила нові подробиці про свій перший автомобільний проект – електричний суперкар XP-1, що працює на водневих паливних елементах.

Новинка побудована навколо монокока з вуглепластика і титану, композитні кузовні панелі також армовані титаном. Незалежна підвіска на подвійних поперечних важелях із можливістю регулювання дорожнього просвіту виконана з дуже легкого аерокосмічного алюмінієвого сплаву, композитний дифузор посилений кевларом. Споряджена маса машини – менш 1032 кг.
Серед особливостей зовнішнього дизайну Hyperion XP-1 варто відзначити оригінальні двері форми V-Wing, натхненні скульптурою Ніки Самофракійської, і активні аеродинамічні елементи, що одночасно є сонячними панелями. Опціонально будуть доступні вуглепластикові колеса – 21-дюймові передні і 22-дюймові задні – з карбон-керамічними гальмами і гумою Pirelli P Zero.

Hyperion XP-1
Hyperion XP-1

Повнопривідний Hyperion XP-1 отримав електромотори на постійних магнітах, триступеневу коробку передач, ультраконденсатор, блок паливних елементів і карбонові резервуари для зберігання водню, що не бояться екстремальних температур. Оскільки це ще прототип, потужність і крутний момент силової установки розробники вирішили не розкривати, але повідомили, що воднемобіль розганяється до 97 км/год менш ніж за 2,2 секунди, може розвинути максимальну швидкість понад 355 км/год і проїхати на одній заправці (що триває менше п’яти хвилин) 1635 км.
З одного боку, Hyperion XP-1 – це просвітницький проект: з його допомогою вчені хочуть продемонструвати, як досягнення провідних авіаційних фірм та аерокосмічних агентств, включаючи NASA, можна застосувати в наземних транспортних та енергетичних галузях.

З іншого, це також черговий аргумент у давній суперечці між прихильниками електромобілів на акумуляторах і на паливних елементах. За словами гендиректора Hyperion Анджело Кафантаріса, інженери давно усвідомили переваги водню як енергоносія, а XP-1 продемонструє його цінність і звичайним споживачам.

Hyperion XP-1
Hyperion XP-1

Але є й ще одна, прагматичніша мета. XP-1 – це не штучний шоу-кар: його збираються випустити тиражем у 300 екземплярів. Перші покупці отримають свої машини на початку 2022 року – досить скоро.
Навіть приблизна ціна поки не називається, але вже відомо, що суперкар ручної зборки отримає 98-дюймовий вигнутий екран, шкіряні крісла з карбоновими каркасами, титанові педалі і важіль селектора, систему жестового управління.

При цьому Hyperion збирається продавати не лише водневі машини, а й паливо для них: цю частину бізнесу візьме на себе підрозділ Hyperion Energy.

Минулого року Toyota показала водневий седан Mirai нового покоління, а цього року BMW й потім Jaguar Land Rover оголосили про розробку водневого кросовера.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Джерело: Motor1

Галерея Hyperion XP-1:
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion
Фотограф: Hyperion

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest