Канада заборонить продажі нових авто із ДВЗ з 2035 року

Автор: Редакція | 01 Лип, 2021

Уряд Канади оголосив про відмову від продажів нових автомобілів із двигунами внутрішнього згорання, починаючи з 2035 року.

Канада офіційно приєдналась до зростаючого переліку міст, штатів, територій та країн по всьому світу, які найближчим часом планують відійти від транспортних засобів, що працюють на викопному паливі.
У своїй заяві від 29 червня канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо сказав, що країна заборонить продаж нових автомобілів на паливі у 2035 році. З цього моменту лише машини з нульовим рівнем викидів стоятимуть в автосалонах.

Однак заборона не включає все. Попри те, що продаж (неелектричних) пікапів типу Ford F-150 буде заборонений, але великі вантажівки та комерційні автомобілі все ще матимуть право продаватись.

За інформацією Reuters, держава має полегшити перехід для автовиробників через інвестиції та регулювання. Крім того, Канада планує додаткові кроки на 2025 і 2030 роки, які створять основу для переходу. Зрештою, метою Канади є досягнення статусу нульових викидів до 2050 року.
Непросте завдання

Й хоча безліч електромобілів готові вийти на ринок найближчими роками, але Канада є однією з найбільших країн у світі за загальною територією. Діапазон та час перезарядки можуть бути проблемою для багатьох канадських покупців, про що свідчать лише 3,5 відсотки продажів нових автомобілів, які зараз входять до сегмента електромобілів.

Перетворити все це на 100 відсотків за 14 років буде проблемою, але це може бути простішим, ніж перехід у США, де лише 2 відсотки продажів нових автомобілів живляться електроенергією. За даними Pew Research, Європа лідирує у світі з рівнем 10 відсотків, за нею йде Китай із 5,7 відсотками.
Звичайно, Сполучені Штати ще не оголосили конкретних часових рамок для переходу на повністю електричні машини (в якості нових). Планується, що Каліфорнія заборонить ДВЗ до 2035 року, що в кінцевому рахунку може стати подібним терміном для всієї країни.

Сполучене Королівство планує перейти на електрокари починаючи з 2030 року, а інші країни дотримуються подібних термінів із забороною ДВЗ у межах з 2030 до 2040 року.

До речі, нещодавно стало відомо, що марки Volkswagen та Audi зупинять виробництво автомобілів із ДВЗ після 2033 року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest