На Mercedes подали позов на 1 мільярд доларів через «дизельгейт»

Автор: Роман Галімон | 08 Січ, 2020

Компанія Daimler отримала позов від своїх акціонерів, які вимагають отримати мільярд доларів за непроінформаність щодо «дизельного скандалу» у момент купівлі акцій.

Більше 200 акціонерів Daimler подали до суду на цілих 900 мільйонів євро (1 мільярд доларів) через те, що не були належним чином поінформавані про проблеми автомобілів Mercedes-Benz, які були обладнані дизельними двигунами та датчиками, які начебто дозволяли обходити тести на дизельні викиди.

 Читайте також:

Позови були подані до суду в Штутгарті від імені інституціональних інвесторів, включаючи банки, інвестиційні компанії, страхові та пенсійні фонди з Європи, Північної Америки, Азії та Австралії. Про це заявив адвокат позивачів Андреас Тілп, але відмовився розголошувати їхні імена.

Тілл також повідомив, що позови стосуються акціонерів, які придбали акції між 10 липня 2012 року та 20 червня 2018 року.

Прес-секретар компанії Daimler заявив, що позови є необґрунтованими й компанія буде боротися з ними усіма законними засобами.

На разі, у Daimler існує інша велика проблема. Як й Volkswagen Group, компанія зі Штутгарту теж підозрюється у причетності до «дизельгейту», коли продані машини проходили тести на викиди завдяки програмного забезпеченню.

Daimler вже отримав позов на 9 мільярдів євро, а у вересні прокуратура Штутгарта виписала штраф на 870 мільйонів євро (972,8 мільйона доларів) за «халатність при виконанні обов’язків», які призвели до випуску 684 тисяч дизельних машин (із 2008 року) з порушеннями норм викидів.

Компанія сплатила штраф прокураторі та підкреслила що це було лише порушення на рівні керівника департаменту, і жодним чином не стосувалось політики автовиробника. За позовами ж Daimler продовжить боротися.

Цікаво, але нещодавно у Volkswagen повідомили, що вирішили вперше зустрітися з позивачами щодо можливої мирової угоди.

Джерело: Autonews Europe


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest