Renault та ЗАЗ випускатимуть кросовер Arkana? Які можливі комплектації?

Автор: Роман Галімон | 12 Вер, 2020
Renault Arkana

Компанія Renault наступного тижня проведе «всеукраїнську» презентацію нової моделі. Майже гарантовано це буде кросовер Arkana. Але в яких комплектаціях?

Редакція Motorcar вирішила розібратись у майбутній новинці й, звісно, проаналізувала версії крос-купе Arkana, які присутні на російському ринку, для котрого цей автомобіль й розроблявся.

Як вже заявив Запорізький Автомобілебудівний Завод, на його виробничих потужностях незабаром з’явиться новий автомобіль, що збиратиметься для Групи Renault. Звісно, потужності українського підприємства будуть використані для локального великовузлового збирання машин.

При цьому, походження машинокомплектів, швидше за все, буде з Росії, де автомобіль виробляється у достатніх масштабах. Навряд чи в Україну будуть імпортуватися запчастини з Кореї чи Китаю, де Arkana також виробляється (у Кореї як модель Samsung XM3).
«Зроблено в Україні»

Анонс Renault Arkana
Тізер до презентації нової моделі Renault в Україні

За деякими припущення збирання Arkana в Україні дозволить виробнику обійти пряму заборону на ввезення на територію України товарів, що походять із Росії.

Саме таким способом на початку року вже проводилось тестове збирання автомобілів ВАЗ, проте через відсутність попиту, кількість партії була обмежена.

Попит на «Аркана» в нашій країні теж важко передбачити. Навіть, якщо продажі будуть на рівні іншого кросовера марки Duster, то йдеться лише про п’ять тисяч машин на рік. Чи вигідно для такого об’єму налагоджувати виробництво?

Й тут відповідь криється в іншому припущенні: можливо, Renault планує збирати Arkana й для інших країн Європи. Цей доволі доступний кросовер може знайти свого клієнта на європейському ринку.

Тим більше, якщо на автомобілі буде вибито «Made in Ukraine».
Які ж комплектації?

Отже в Росії кросовер-купе продається в чотирьох комплектаціях: Life, Drive, Style та Prime, що в принципі відповідає політиці Renault й на ринку України.

При цьому для Arkana пропонуються вже знайомі за «Дастером» двигуни й трансмісії: 1,6 літровий бензиновий двигун на 114 к.с. із переднім приводом та п’ятиступеневою «механікою» та автоматом CVT X-Tronic, шо знайомий за Renault Koleos. Присутня також й версія з повним приводом, яка як й в Україні, пропонується лише «на ручці».

Проте найцікавішою є версія з 1,3-літровим турбінним дизельним двигуном TCe 150, який видає 150 к.с. та може агрегуватися лише із автоматом X-Tronic й бути передньопривідною або повнопривідною.

Саме цей двигун не постачається в України разом із комплектаціями «Дастера», хоча є найновішою розробкою Renault та Daimler.
Отже кросовер Arkana із двигуном TCe 150 коштує найдешевше у комплектації Drive – 16 941 тис. дол. США. Й це при тому що найдешевший Duster з «автоматом» в Україні коштує 590 000 грн (тобто більше 21 тис. дол. США).

Якщо навіть порівняти найдешевші версії «Аркана» та «Дастера», то виграє знову перша: 13849 дол. США за комплектацію Arkana Life проти 15175 дол. США (424 900 грн) за Duster Base.

Звісно, ціни та сам кросовер будуть з’являться лише на майбутній презентації, але можливість купити доволі сучасний кросовер за ціною, яка менша ціни бестселера українського ринку «Дастера», могла стати серйозним мотиватором для Renault у створенні нового продукту для українців, а можливо й всієї Європи.

До речі, читайте огляди тест-драйвів кросовера Duster та флагманського позашляховика Koleos.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook та Twitter.

Галерея Renault Arkana 2019 року:
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest