Subaru представила перший електричний кросовер Solterra

Автор: Редакція | 11 Лис, 2021
Subaru Solterra

Японська марка Subaru презентувала свій перший електричний кросовер Solterra, побудований разом із Toyota.

Компанії Subaru та Toyota вже не вперше об’єднуються: варто лише згадати спорткар BRZ / GT86. Тепер виробники також вирішили об’єднати зусилля (та поділити витрати) на розробку повністю електричного кросовера.

У квітні 2021 року на міжнародному автосалоні в Шанхаї дебютував прототип Toyota bZ4X, який минулого місяця отримав й серійну версію. Тепер настала черга й Subaru. У травні було оголошено про ім’я кросовера Solterra й оприлюднені перші тізери, а тепер новинка розкрита повністю.

До речі, більше року тому Subaru показала перші ескізи електрокросовера й всі охочі можуть порівняти наскільки вони відображали теперішню новинку.

Subaru Solterra

Subaru Solterra

Відмінності моделей здебільшого у декорі. Наприклад, якщо у «Субару» на місці решітки радіатора рельєфна шестикутна панель, то у «Тойоти» передок оформлений інакше. Форма фар однакова, але графіка оптики різна. А ще Solterra має круглі протитуманки і накладку, що імітує захист днища.

У салоні Solterra точно повторює bZ4X: той же прямокутний екран мультимедійного комплексу, та ж піднята над торпедо приладова панель. На перших фотографіях видно і панорамний дах, який «Тойота» можна замінити на сонячні панелі.
Solterra побудована на архітектурі e-Subaru Global Platform зі стійками McPherson спереду, подвійними поперечними важелями ззаду і вентильованими дисковими гальмами. При цьому «Тойота» позначає ту ж платформу e-TNGA.

Під підлогою

Subaru Solterra

Акумуляторний блок у Subaru розміщений під підлогою, ємність дорівнює 71,4 кВт-год, чого має вистачати приблизно на 460 км. Якщо для bZ4X запропоновано передній та повний привід на вибір, то Solterra обмежили тільки повним: електромотори спереду та ззаду видають по 80 кВт, тобто сумарна віддача силової установки становить приблизно 218 к.с.

Передбачено позашляховий помічник AWD X-mode, якому додали функцію Grip Control – розумну систему протибуксування, яка оптимізує тягове зусилля в залежності від швидкості та якості дороги.

На конвеєр електричний кросовер Subaru поставлять до середини 2022 року. Продаватиметься Solterra не лише в Японії, а й у США, Канаді, Європі та Китаї.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея Subaru Solterra 2022 року:
Фотограф: Subaru
Фотограф:
Фотограф:
Фотограф: Subaru
Фотограф: Subaru
Фотограф: Subaru

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest