Tesla представила власні акумулятори зі збільшеною ємністю

Автор: Редакція | 25 Вер, 2020
Акумулятор Tesla 4680

Американська компанія Tesla анонсувала виготовлення власних елементів живлення під назвою 4680, які випускатимуться на потужностях виробника електрокарів.

На «Дні батарей», крім презентації нової витривалої версії Model S та анонсу бюджетного електрокара, компанія Tesla вперше презентувала акумулятори власної розробки. Досі автовиробник використовував у своїх батареях елементи живлення від сторонніх постачальників.

Конструктори «Тесли» залишилися вірні пальчиковому формату літій-іонних акумуляторів, але зробили новий елемент живлення істотно більшим. Новинка отримала індекс 4680, де за традицією перші дві цифри означають діаметр циліндра в міліметрах, а дві другі – його довжину.
Ємність нових акумуляторів вп’ятеро більше за попередній тип 2170. Однак за рахунок того, що самі такі елементи крупніші, в батареї їх поміщається менше, тому запас ходу електромобіля при використанні нових акумуляторів збільшується не вп’ятеро, а тільки на 16%.

Іншою перевагою нових акумуляторів є їхня здатність у момент виробляти вшестеро більше енергії, що дозволяє використовувати потужніші електромотори. У теорії це повинно працювати і в зворотний бік, дозволяючи акумулятору швидше заряджатися потужнішим струмом.

Нарешті, в перерахунку на кіловат-годину нові акумулятори на 14% дешевше попередніх. В теорії їх також буде простіше виробляти, однак глава «Тесли» Ілон Маск чесно зізнався, що поки технологія виробництва не готова, але процес її створення знаходиться на фінальній стадії.
Досі головною проблемою на шляху збільшення розмірів окремих акумуляторів було те, що з ростом потужності збільшується й їхня термонавантаженість: простіше кажучи, такі елементи живлення схильні до перегріву.

У Tesla запевняють, що їм вдалося вирішити цю проблему за рахунок відмови від вкладок: тонких металевих пластин, які виводять електричну енергію з акумуляторів до зовнішніх контактів.

На презентації також було оголошено про те, що в майбутніх моделях Tesla батареї з акумуляторами 4680 будуть частиною силової структури кузовів машини. Це дозволить знизити вагу автомобілів і збільшити їхню безпеку в разі зіткнення.
Пілотна лінія виробництва акумуляторів запрацює протягом року. Її потужність складе 10 гігават-годин на рік. Для порівняння, спільна з Panasonic Гігафабріка «Тесли» в Неваді зараз має потужність 54 гігават-години на рік. До кінця 2022 року виробництво акумуляторів 4680 збільшиться до 100 гігават-годин на рік.

Раніше електрокросовер Tesla Model Y протестували в позашляхових умовах, а також стало відомо, що власники Tesla зламують «софт» для розблокування потужності.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: InsideEVs

Галерея з "Дня батарей" Tesla:
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla
Фотограф: Tesla

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest