Toyota RAV4 очолить лінійку бренду в Європі до появи bZ4X

Автор: Редакція | 12 Сер, 2021
Toyota bZ4X (концепт) 2021 року

Гібридні версії Toyota RAV4 мають стати бестселерами марки в Європі до появи нового електричного позашляховика на основі концепту bZ4X.

Toyota була піонером у галузі гібридних автомобілів, починаючи з Prius і продовжує будувати гібридну лінійку в Європі, поки повністю електричні моделі не приєднаються починаючи з першої половини 2022 року.
Концепт bZ4X був представлений на автосалоні в Шанхаї 2021 року, а «Beyond Zero» вже став суб-брендом, призначеним виключно для електромобілів. До 2025 року очікується вихід семи моделей bZ, де літери «bZ» означають саме «Beyond Zero».

Компактний позашляховик буде побудований на спеціальній платформі електромобілів під назвою e-TNGA, й на початку буде імпортуватись до Європи з Японії.

Toyota RAV4 – лідер до 2025 року

Toyota RAV4 2020 року

В інтерв’ю Automotive News Europe генеральний директор Toyota Europe Меттью Гаррісон сказав, що bZ4X спочатку буде компактною моделлю. Але ставка поки буде робитись на Toyota RAV4 зі своїми звичайними або вбудованими гібридними трансмісіями, що допоможе бренду найближчими роками відповідати нормам викидів в Європейському Союзі.

Гаррісон заявив, що надто рано давати прогноз обсягу продажів bZ4X на 2023 рік, «оскільки ми дійсно не визначили ціни на ринках і не підтвердили розподіл обсягів».

«Я думаю, що можна з упевненістю сказати, що ми все ще очікуємо, що RAV4 у гібридній та плагін-гібридній формі стане домінуючою моделлю в цьому сегменті до 2025 року, коли очікується наступний раунд скорочення викидів», – сказав Гаррісон.

За даними аналітиків ринку JATO Dynamics, RAV4 став п’ятим у сегменті компактних кросоверів із 91 014 проданими екземплярами в Європі. Хоча цей результат був позаду іншої моделі Toyota, трохи меншого кросовера CH-R – 101 910 шт. Лідером сегменту став Volkswagen Tiguan із 136 616 примірниками.
Перспективи bZ4X

Toyota bZ4X (концепт) 2021 року

На разі, повністю електричними учасниками сегменту є VW ID,4, Tesla Model Y та Ioniq 5. Renault планує представити повністю електричний компактний позашляховик найближчими роками.

BZ4X був спільно розроблений з Subaru, яка належить Toyota на 20 відсотків. Прототип використовує технологію повного приводу Subaru, котра теж випустить власну версію кросовера протягом найближчих п’яти років.

Технічно це не перший електромобіль Toyota в Європі. Седан Mirai використовує водневі паливні елементи для виробництва електроенергії й живлення електродвигуна. Toyota вже давно є прихильником водневої енергії, навіть коли інші автовиробники зосереджувалися на електричних трансмісіях від батарей.
Європейське виробництво електромобілів

Toyota bZ4X (концепт) 2021 року

Після 2025 року Toyota розгляне можливість налагодження виробництва повністю електричних автомобілів у Європі.

Toyota очікує, що половина її продажів у Європі до 2030 року становитиме автомобілі з нульовим викидом, тобто близько 700 000-750 000 автомобілів.

«У нас є стратегія, яка передбачає, що ми будуємо там, де продаємо, і, безумовно, цей обсяг продажів потребуватиме місцевого виробництва, – сказав Гаррісон. – Ми внесемо в лінійку деякі автомобілі з нульовими викидами до 2025 року, але не в тому обсязі, який має сенс спочатку виробляти на місцевому рівні».

«Ми очікуємо подальшого прискорення з 2025 по 2030 рік – саме тоді ми дійсно побачимо більш різкий зсув із точки зору повної електрифікації», – додав він.

Toyota має шість збиральних заводів у європейському регіоні: Чехії, Франції, Португалії, Росії та Великій Британії. За словами Toyota, близько 70 відсотків проданих машин виробляється безпосередньо у регіоні.

До речі, ще нещодавно у Toyota заявляли, що не робитимуть ставку лише на електромобілі, а у 2019 році виробник говорив, що не бачить попиту на електромобілі.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея Toyota bZ4X (концепт) 2021 року:
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest