Volvo шукає місце під третій завод у Європі

Автор: Редакція | 15 Лис, 2021

Шведський автовиробник Volvo планує збільшити глобальні продажі до 1,2 мільйона до середини десятиліття й для цього потрібно розширювати виробництво.

Volvo Cars планує побудувати третій завод в Європі після 2025 року, про що повідомляє видання Automotive News Europe з посиланням на фінансового директора компанії Бйорна Аннуолла.

Метою розширення виробництва є плановий обсяг продажів у 1,2 мільйона автомобілів на рік, якого компанія має досягти до вищезазначеного періоду, й це з врахуванням лише 661 713 проданих примірників у 2020 році.

Компанія з Гетеборга, яка наприкінці жовтня почала продавати свої акції й оцінена у 18 мільярдів доларів, наразі має два заводи в Європі – один у Торсланді, Швеція, та інший у Генті, Бельгія.
«Нам потрібні обидва наші заводи в Європі… але нам потрібно більше. Ось чому ми хочемо побудувати третій завод», – сказав Аннуолл дочірньому виданню Automotive News Europe Automobilwoche.

У липні Аннуолл розповів шведській діловій газеті Dagens Industri про план Volvo збільшити виробничі потужності після 2025 року, сказавши, що завод, «ймовірно, буде в Європі».

За його словами, де буде розташований завод, поки невідомо.

Цікаво, що два роки тому Група Volkswagen також шукала місце для свого заводу та збиралась інвестувати 1,4 млрд. євро у майданчик в Туреччині, але згодом вирішила модернізувати виробничі потужності Skoda у Братиславі.

Що може запропонувати Україна?

Skoda перенесення виробництво Superb

Європейські виробники постійно шукають нові локації для будівництва заводів, але у всіх випадках розглядається й державна підтримка, адже до виробничого майданчика мають бути підведені всі необхідні комунікації та інфраструктура.

Останнім часом країни ЄС оголошували про пошук місць для будівництва мікрочипів та акумуляторних батарей, які нагально потрібні для збільшення виробництва електрокарів.
Чи зможе Україна запропонувати місце та субсидії для таких заводів? Принаймні, такі проекти варто обговорювати та вивчати. Адже будівництво нового й сучасного заводу могло б надати сильний імпульс економікам галузі та держави.

Зокрема, Volvo до 2025 року планує виробляти електрокари у кількості 600 000 одиниць, а до 2030 року бренд продаватиме лише електричні автомобілі.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest