Наступне покоління Volvo XC90 може стати останнім із ДВЗ

Автор: Роман Галімон | 12 Жов, 2020

Шведський автовиробник готовий зробити нове покоління Volvo XC90 останнім із двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ).

На початку цього року стало відомо, що нове покоління Volvo XC90 отримає електричну версію, а також безпілотні технології у 2022 році. Проте вже в наступній генерації автовиробник може позбавити модель “звичайних паливних версій. Все це станеться за сприятливої ринкової кон’юктури.
На даний момент, електричний кросовер XC40 Recharge є флагманом лінійки електромобілів бренду, але виробник планує розширити діапазон електрокарів вже незабаром.

Компанія Volvo вже заявила, що до 2025 року половина її лінійки буде повністю електричною і це, до речі, навіть перевищує плани інших преміальних брендів у Європи на цей же момент.

Генеральний директор виробника Хакан Самуельссон розповів виданню Car and Driver про амбітний план бренду та його підгрунтя.

«Ринок преміум-автомобілів стане сегментом, який найшвидше зростатиме в майбутньому, і ми зайшли би далеко, виказавши впевненість, що преміум-сегмент буде електричним у майбутньому», – сказав нам Самуельссон у інтерв’ю.

«Ви можете припустити, скільки часу пройде, поки всі автомобілі преміум-класу не стануть електричними, але ми зробили висновок, що якщо ми хочемо швидко зростати, нам слід зосередитися на цьому сегменті. Це набагато розумніше для нас, ніж намагатися захопити частку ринку в сегменті звичайних автомобілів, що скорочується».
Майбутнє неможливо відвернути

Volvo XC90

Самуельссон визнав, що різні частини світу рухатимуться до повної електрифікації з різними темпами, і він впевнений, що Volvo у середньостроковій перспективі продовжуватиме продавати комплектації тим, хто шукає гібриди.

«Усі наші машини будуть певною мірою електрифіковані, і це гарна альтернатива, якщо ви не можете заряджати, – сказав він. – Машини зразка XC40 – це дуже сучасний автомобіль, навіть якщо у вас він у гібридній чи бензиновій версії. З новим поколінням XC90 ви отримаєте всю нову електроніку, усі системи безпеки, але якщо ви живете без інфраструктури зарядки, то буде гібридна версія».
Але Самуельссон також визнав, що прощання Volvo із ДВЗ станеться лише через чотири роки після того, як компанія стала одним із перших європейських виробників, що відмовився від дизеля. Він визнав, що наступний XC90 може стати останнім новим Volvo, випущеним з можливістю встановлення ДВЗ.

«Після цього давайте подивимось – ми будуватиме все більше й більше електромобілів, – сказав він. – Все насправді залежить від того, наскільки швидко клієнти захочуть перейти, і наскільки швидко буде побудована електрична інфраструктура. Можливо, я міг би відповісти так: Наша амбіція, безумовно, полягає в тому, що ми повинні бути повністю електричними, перш ніж це стане обов’язковим для урядів».

У США деякі штати, як Каліфорнія, вже планують заборонити продаж моделей із ДВЗ після 2035 року, так само як й Велика Британія. Європейські країни збираються це зробити з 2050 року.

На початку року також стало відомо, що Volvo побудує завод із виробництва акумуляторів для XC90, а продажі гібридних Volvo зросли на 80%.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея Volvo XC90:
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo
Фотограф: Volvo

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest