Японія заборонить експорт преміум авто на російський ринок

Автор: Редакція | 29 Бер, 2022
Toyota RAV4 (виробництво)

Японія заборонить експорт преміум автомобілів та інших предметів розкоші на росію у відповідь на вторгнення в Україну.

Міністерство торгівлі Японії заявило про нові заборони на експорт Японії до росії й це стосується майже половини торговельного обороту між країнами.

Повідомлення міністерства з’явилось після того, як прем’єр-міністр Фуміо Кісіда взяв на себе зобов’язання ввести додаткові санкції проти росії на саміті «Великої сімки» минулого тижня.

Нові позиції в переліку експортного контролю, які набудуть чинності з 5 квітня, охоплюють 19 категорій, від автомобілів вартістю понад 6 мільйонів ієн (48 630 доларів США) до ювелірних виробів, годинників, косметики, алкогольних напоїв і мистецтва за ціною понад 40 000 ієн.

Читайте також:

Також буде заборонено експорт до росії човнових двигунів на суму понад 1,3 мільйона ієн, мотоциклів на суму понад 600 тисяч ієн і роялів вартістю понад 200 тисяч ієн.

Заборона Японії на експорт предметів розкоші на російський ринок, про яку Кісіда вперше оголосив 16 березня, здійснюється послідовно за кроками Сполучених Штатів і європейських країн щодо введення санкцій проти росії за її вторгнення в Україну.

«У співпраці зі США та ЄС, Японія приєднується до санкцій проти російських олігархів і правлячого класу», – сказав представник міністерства на брифінгу для медіа.

Певний вплив

Включення до переліку автомобілів класу люкс «може мати певний вплив» на японський експорт, але не значний, сказав чиновник, додавши, що японські автомобілі, що продаються на росії, є переважно моделями, які продаються менше ніж за 6 мільйонів ієн.

У 2021 році Японія продала росії автомобілів на суму 358 мільярдів ієн, що робить її основним експортним товаром Японії до росії, що еквівалентно 41,5% експорту Японії в росію, згідно з даними уряду.

Минулого року експорт автозапчастин склав 100 мільярдів ієн, або 11,6% від загального експорту до росії. Також буде заборонено експорт шасі та кузовів автомобілів на суму понад 2 мільйони ієн до росії.

Японія вже заборонила експорт на російський ринок високотехнологічних виробів, таких як напівпровідники, сенсори та комунікаційне обладнання.

За словами представника міністерства, загальна кількість нових товарів у чорному списку російського експорту досягне близько 310 позицій.

Кісіда також оголосив про плани скасувати російський статус найбільшого сприяння торгівлі, що може призвести до підвищення мит на імпорт, а також заборони на певний імпорт із Росії.

Японія також заморозила активи понад 100 російських фізичних осіб та організацій, а також розглядає можливість поширення фінансового регулювання на японські біржі криптовалют.

Проте Японія поки нічого не змінює у поставках енергоносіїв із росії, підкреслюючи стратегічну важливість нафтогазових проектів на сході росії, в яких уряд і японські фірми мають частку.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Reuters


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest