Автомобілі на росії подорожчали за місяць на 30-60%

Автор: Редакція | 21 Бер, 2022
Лада на ЗАЗ

Вартість автомобілів на росії зросла за місяць на 30-60 %. Також за підсумками року очікується падіння продажів на третину.

Після російського вторгнення в Україну, автопром країни-агресора зазнав серйозного санкційного удару, який лише посилився через зростання валютних курсів.

Попри те, що 83% машин на російському ринку мають локальне збирання, багато з них комплектуються іноземними запчастинами, котрі купуються за валюту.

За оцінками місцевих медіа, ціни в російських автосалонах вже піднялись на 30-60%.

Цікаво, що різні автомобільні дилери по-різному оцінюють зростання цін. Вважається, що зростання ціни може бути до 60 %, де 40% – це рекомендована зміна роздрібних цін, а решта 20 % – зміна дилерської націнки.

Проте, за припущеннями тих же дилерів, автомобілі продовжуватимуть дорожчати й надалі.

За розрахунками видання «Ведомости», на кінець березня на росії працювало лише 44% потужностей з випуску легкових та комерційних автомобілів від рівня 2021 року.

Як відомо, заводи альянсу Stellantis та Mitsubishi, Kia та Hyundai, Haval, ГАЗу, АвтоВАЗу, УАЗу, Mazda та Isuzu, Volkswagen, Renault, Mercedes, BMW, Toyota, Nissan, Ford призупинили випуск машин.

Крім того, Audi, Porsche, General Motors (Chevrolet та Cadillac), Jaguar Land Rover, Lexus, Volvo, Honda та низка інших автовиробників припинили навіть постачання нових авто на російський ринок.

На даний момент, очікується, що у 2022 році на росії буде продано близько 1 мільйона нових легкових авто, тобто ринок має зменшитись щонайменше на третину.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest