«Дакар» презентував маршрут ралі у 2022 році

Автор: Редакція | 29 Лис, 2021
Маршрут Дакар 2022 року

Організатор ралі «Дакар», компанія ASO оприлюднила повний маршрут 44-го ралі «Дакар», яке пройде в Саудівській Аравії з 1 по 14 січня.

Як й попередні два видання події на Близькому Сході, маршрут Дакар 2022 року включатиме 12 етапів протягом двох тижнів з днем відпочинку в середині змагань в Ер-Ріяді.

За цей період учасники всіх основних категорій подолають дистанцію 8375 км, з яких 4258 км будуть спеціальними ділянками, а решта дистанція складатиметься з так званих секцій «ліазон».

Маршрут

Ралі розпочнеться 1 січня з короткого 19-кілометрового прологу в Джидді, який допоможе визначити порядок старту на етапі відкриття наступного дня в Хаїлі.

Звідти ралі відправиться в Аль-Артавію на першу частину етапу марафону, де учасникам буде заборонено отримувати сторонню допомогу від своєї технічної бригади.

Друга частина етапу марафону включатиме 554-кілометровий заїзд до Аль-Кайсума, перш ніж учасники приїдуть до столиці Ер-Ріяда, яка стане місцем проведення як п’ятого, так й шостого етапів, а також дня відпочинку в середині ралі.

У другій частині заходу ралі пройде через Аль-Давадімі, Ваді Ад-Давасір і Біша, а потім повернеться до Джидди в останній день.

Виклики Дакар-2022

Петрансель та Сайнс, Mini

Четвертий етап буде найдовшим з точки зору змагальної дистанції, адже учасники пройдуть 465 км між Аль-Кайсума та Ер-Ріядом.

«Я намагався прокласти збалансований маршрут», – сказав іспанському виданню Motorsport.com директор ралі «Дакар» Девід Кастера.

«Найскладнішу частину я зберіг на кінець, 11 етап для мене є найскладнішим, з великою кількістю дюн. Ключем буде навігація».

Нові правила

Toyota GR DKR Hilux t1

Ралі «Дакар» 2022 року також стане першим раундом нового Чемпіонату світу FIA з крос-кантрі, який було оголошено ASO на початку цього року. Подія також буде частиною еквівалентної серії FIM для ралі на довгі дистанції.

Таким чином, вперше в історії «Дакара» учасникам, які сходять з ралі через механічні несправності або аварії, буде дозволено повернутися наступного дня таким же чином, як у Чемпіонаті світу з ралі.

Хоча суворі часові відставання не дозволять гонщикам та вершникам, які повернулися, боротися за загальні перемоги, вони все одно зможуть битися на окремих етапах та набирати очки для чемпіонату світу.

Пояснюючи причину зміни, Кастера сказав: «Минулого року ми зробили це з аматорами, але цього року ми також зробимо це з найкращими гонщиками, тому що це правило Чемпіонату світу.

«Ми також робимо це, щоб вони могли продовжити з дуже великим пенальті та набирати очки. На чемпіонаті світу ви можете набрати очки в кінці гонки, а також на кожному етапі. При цьому ми хочемо зберегти інтерес до чемпіонату до кінця».

Розширення маршруту

Нассер Аль-Аттія, Toyota

Хоча ексклюзивність п’ятирічної угоди «Дакара» з Саудівською Аравією закінчилась після першого заходу в 2020 році, але ASO не змогла розширити маршрут ралі на інші країни через кілька причин, включаючи пандемію коронавірусу.

Кастера сказав, що, хоча він задоволений цьогорічним маршрутом, ASO все ще працює над тим, щоб уперше з 2018 року «Дакар» знову став подією для кількох країн.

«Усе, що сталося за останні два роки, ми відклали, але це все ще в наших думках, – сказав він. – Саудівська Аравія залишиться головною країною [найближчими роками], але ми працюємо над розширенням ралі за межі країни.

Мені не надто сумно, бо у нас є інгредієнти, у нас є 60-70% нового маршруту. Ідея полягає в тому, щоб вийти [з Саудівської Аравії]. Ми ще працюємо над цим, це займе ще два роки, але зараз, перетнути кордон складно. Це мрія».

Також варто відзначити, що у 44 видані ралі-рейду «Дакар» стартуватиме український екіпаж на чолі із Сергієм Маліком, проте  у спрощеному заліку Dakar Classic.

Основними претендентами на перемогу у заліку позашляховиків вважаються команди Toyota Gazoo Racing, Prodrive та Audi.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com


Додати свій коментарЯкий маршрут Дакар 2022 року?
Скільки етапів у Дакар 2022 року?

Дакар-2022 складатиметься з 12 етапів

Коли стартує Дакар 2022 року?

Дакар-2022 стартує 1 січня й завершується 14 січня 2022 року

Де проходить Дакар 2022 року?

Дакар-2022 проходить у Садівській Аравії

Чи є українські гонщики в Дакар 2022 року?

На Дакар-2022 виступатиме український екіпаж та Сергій Малік, проте  у спрощеному заліку Dakar Classic
Pin It on Pinterest