Porsche готова повернутись до Ф1

Автор: Редакція | 04 Лис, 2021
Porsche Mission R

Німецька спортивна марка Porsche розмірковує над поверненням до Формули 1 й тепер це вже підтверджено офіційно.

Представники двох брендів Групи Volkswagen – Porsche та Audi – останнім часом регулярно беруть участь у засіданнях робочих груп Ф1 із силових установок майбутнього покоління.

І хоча всі зацікавлені сторони ухиляються від будь-яких заяв чи коментарів, ймовірність позитивного результату всієї цієї історії поступово зростає. У Porsche придивлялися до Ф1 кілька років тому одразу після відходу з марафонських гонок WEC, але тоді марку не влаштовувала конструкція силової установки з двома одиницями MGU.

ДВЗ залишаються?

Porsche Mission R

На разі, Porsche у перемовинах із Ф1 представляє новопризначений віце-президент із питань перегонів Томас Лауденбах. За його словами, поки що весь процес розвивається саме так, як цього хотіли б у компанії.

На нещодавній прес-конференції Лауденбах сказав: «Якщо дивитися в майбутнє та враховувати ті оголошення, які автовиробники роблять щодо частки електромобілів у своїй продукції, усунення Формули 1 до електричної складової має значну роль».

Таким чином, можна припустити, що Ф1 у майбутньому регламенті планує використовувати двигун внутрішнього згорання, хоча наприклад Європа планує заборонити продажі нових машин із ДВЗ у 2035 році, а Британії ще раніше – у 2030 році.
Цікаво, що Група Volkswagen заявила, що зупинить виробництво автомобілів із ДВЗ після 2033 року. Проте, вочевидь, у Porsche  розумують інші шляхи розвитку Ф1 й про закриття своєї програми ДВЗ ще не оголошували.

Лауденбах додав: «Зрозуміло, що використання виключно батарей неможливе, всі ми розуміємо це.

Але важливішим є більш серйозний пріоритет електричної складової силової установки. Виробнику хочеться демонструвати в перегонах те, що має відношення до застосування на звичайних дорогах.

З того, що я знаю, FIA зробила важливий крок у цьому напрямку. Це повинно допомогти».

Porsche вірить у Ф1

Porsche Mission R
Прототип Porsche Mission R

На разі, Ф1 намагається залучити нових автовиробників, адже Honda вирішила залишити чемпіонат. Тому в серії не раз зауважували, що готові йти на компроміси у майбутньому. Проте тепер й у Porsche не ховають своєї зацікавленості у Ф1.

Лауденбах зазначив: «Не секрет, що ми думаємо [про Ф1]. Також не секрет, що ми спілкуємося з FIA і, скажімо так, розглядаємо цю можливість серйозно. Але поки що жодного рішення не прийнято.

Виходячи з наявної в мене інформації, дуже багато речей у Ф1 зараз розвиваються у правильному напрямку. Це стосується зокрема питань електрифікації та електричної складової силових установок.

Нам хотілося б бачити в двигуні більше стандартних деталей і одночасно свободу в електричних елементах. Багато з тих факторів, що я згадав, наскільки можна судити, стають реальністю».
Porsche вже приводила заводську команду до Ф1 у 60-ті роки. Також німецька компанія постачала мотори команді McLaren, разом з якою виграла чемпіонат у 1984 і 1985 роках. Наразі марка представлена у Формулі Е, де за підсумками минулого сезону посіла восьме місце.

До речі, у вересні Porsche презентувала 1000-сильний гоночний концепт Mission R, а нещодавно Porsche 718 Cayman встановив рекорд Нюрбургрингу.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея Porsche Mission R:
Фотограф: Porsche
Фотограф: Porsche
Фотограф: Porsche
Фотограф: Porsche
Фотограф: Porsche

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest