Європа заборонила продаж машин із ДВЗ після 2035 року

Автор: Редакція | 17 Лип, 2021

Європейський союз відмовиться від автомобілів із бензиновими та дизельними двигунами з 2035 року.

Влада Європейського союзу офіційно прийняла рішення про заборону продажів нових автомобілів, що використовують викопне паливо з 2035 року. Використовувати бензинові і дизельні машини буде дозволено, але продавати нові – заборонено. Старі автівки перепродувати теж буде можна, але за умови їхнього походження з території ЄС.
За планом Єврокомісії, вихлопи вуглекислого газу до 2030 року повинні бути скорочені на 55% в порівнянні з рівнем 2021 року. Раніше говорилося про показник у 37,5%.

У Євросоюз входять 27 країн, всі вони мають імплементувати рішення Єврокомісії. Раніше заборону на продаж нових бензинових і дизельних машин із 2030 року оголосила Британія, яка вийшла з Євросоюзу.

Які машини будуть після 2035 року?

Альтернативою бензиновим машинам виступають в першу чергу акумуляторні електромобілі, але в ЄС також планують розширити заправну мережу для водневих електромобілів, які теж вважаються шляхом розвитку транспорту, особливо комерційного.

Теоретично машини з ДВЗ теж можуть залишитись в майбутньому, якщо запрацюють на синтетичному паливі. На разі, кілька автовиробників вже об’єднались в альянс із розробки е-бензину.
А ось гібридні автомобілі, в тому числі плагін-гібридні, підпадають під заборону нарівні з бензиновими, адже містять всередині ДВЗ.

Також прийнятий план розвитку зарядної мережі. Згідно з ним, країни Євросоюзу зобов’язані будуть оснастити всі основні магістралі зарядними станціями з максимальною відстанню між ними у 60 кілометрів вже до 2025 року. Водневі заправки повинні з’явитися на максимальній відстані не більше 150 км одна від одної.

Паралельно Європа також шукає місце для заводів із виробництва акумуляторів, а також майданчик для заводу автомобільних чіпів.

Тим часом, багато автовиробників вже підтвердили плани електрифікації: так, Volkswagen зупинить виробництво автомобілів із ДВЗ після 2033 року, а Opel нещодавно оголосив про повний перехід на електрокари з 2028 року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: InsideEVs


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest