Daimler стане Mercedes-Benz та відокремить підрозділ вантажівок

Автор: Редакція | 04 Лют, 2021
Mercedes Benz EQA 2021 року

Корпорація Daimler AG вирішила змінити назву на Mercedes-Benz до кінця року та від’єднає свій підрозділ вантажівок в окрему компанію.

Автомобільний виробник Daimler зазнає найбільших змін із часу продажу Chrysler майже 14 років тому. Інвестори та акціонери компанії роками виступали за цей крок, посилаючись на низьку оцінку компанії.
Нещодавно Daimler вже змінив свою корпоративну структуру, аби надати більшу незалежність своїм основним підрозділам й тепер вони зможуть приймати рішення швидше та ефективніше на своєму рівні.

Як зазначив генеральний директор Daimler Ола Калленіус деякі підрозділи «є різними підприємствами з певними групами споживачів, технологічними шляхами та потребами у капіталі».

Він додав: «Ми віримо, що вони зможуть найефективніше функціонувати як незалежні організації, забезпечені високою чистою ліквідності та вільні від обмежень конгломератної структури».
Завдяки цьому акції Daimler вже зросли на 8,9% до 64,56 євро, що є найвищим показником із травня 2018 року.

51-річний швед планує відродити прибутки корпорації, зосереджуючись більше на автомобілях, таких як флагманський седан S-класу, та скорочуючи тисячі робочих місць. Нещодавно було оголошено поглиблене партнерство з Aston Martin та іншими технологічними фірмами для активізації програмного забезпечення компанії. До кінця десятиліття більше половини світових продажів Mercedes буде електрифікованими автомобілями.

Новий крок для вантажівок

Freightliner Cascadia
Daimler Freightliner Cascadia

Вантажівки тепер продаватиме незалежний підрозділ, який має наслідувати успіх аналогічного підприємства Volvo. За прогнозами продажі важких автомобілів у Європі та Північній Америці цього року мають вийти на загальну кількість 90 000 одиниць.

Згідно з річним звітом Daimler, у 2019 році підрозділ вантажівок приніс 40,2 млрд євро доходу. Того року він продав 488 521 автомобіль та приніс 2,46 мільярда євро прибутків до відсотків та податків.

Аналітики Deutsche Bank заявили минулого місяця, що вартість підрозділу вантажівок Daimler може коштувати близько 29 мільярдів євро, якщо вона оцінюється в кратному розмірі, аналогічній до Volvo AB.

Минулого року Daimler вирішив продати завод Smart у Франції та розширити співпрацю з Renault щодо електрокарів.

Джерело: Bloomberg

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest