Який кросовер обрати? Mazda CX-5, Ford Kuga чи VW Tiguan

Автор: Редакція | 02 Лис, 2021
Mazda CX-5, Ford Kuga, VW Tiguan

Три відомих кросовери вже давно присутні на ринку й виробники постійно оновлюють відповідні генерації моделей. А отже давайте порівняємо Mazda CX-5, Ford Kuga та Volkswagen Tiguan.

Нещодавно Motorcar порівнював три інші кросовери Nissan X-Trail, Mitsubishi Outlander та Renault Koleos, а тепер прийшла черга Mazda CX-5, Ford Kuga та Volkswagen Tiguan.

Всі три моделі вже давно присутні на ринку. І якщо німецький та японський кросовери отримали лише дві генерації, то Ford вже встиг видати три генерації «Куги».
Проте почнемо із кросовера, який з’явився разом із філософією Zoom-Zoom. Хоча в теперішні часи ці слова викликають зовсім інші асоціації.

Також треба відзначити, що в цьому порівнянні ми спробували зіставити найдоступніші комплектації зазначених моделей, хоча іноді у технічних питаннях довелось «відступати».

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Японський SUV відомий нашій редакції дуже добре й про нього писалось чимало матеріалів. Наприклад, останній тест-драйв моделі або презентація моделі 2022 року.

Як відомо, в Україні Mazda CX-5 продається у 4-х комплектаціях, але фактично пропонується лише два варіанти технічної начинки: 2,0-літровий двигун на 150 к.с. та 2,5-літровий мотор на 194 к.с. (обидва доповнюються 6-ступеневим «автоматом»).

Дизельна версія офіційно в нашій країні вже не продається кілька років, хоча для мети цього порівняння підійшла б найкраще.
Тим не менш, для співставлення з іншими конкурентами була обрана комплектація Mazda CX-5 Touring 2WD із меншим двигуном й відповідно переднім приводом.

Як видно, з нижченаведених таблиць за ціною ця пропозиція є найкращою, хоча комплектація програє у потужності й динаміці.

Проте, для кого важливі економія пального, викиди СО2 й зовнішній вид у стилі Kodo, то цей кросовер може стати непоганим вибором.

Характеристики Mazda CX5

В салоні можна знайти 8-дюймовий екран медійної системи (хоча у конкурентів такий же розмір), двозонний клімат-контроль та навіть електропривід багажника. Чого немає, так це безключового доступу, який доступний лише у топових комплектаціях (або у нижчезгаданих моделях).

Ford Kuga

Ford Kuga 2020 року
Фотограф: Олег Василевський

Як вже згадувалось Ford Kuga отримав вже третє покоління у 2019 році й в цьому вигляді й продається дотепер. До речі, про тест-драйв моделі можна почитати в цьому матеріалі.

Моторна лінійка запропонована для «Куги» в Україні, у поєднані з можливістю придбання моно- або повнопривідних версій, формує найбільший вибір комплектацій у розрізі цього порівняння.
Покупці «Куга» можуть обрати або бензиновий 1.5 EcoBoost (182 к.с.) або дизельні 1.5 EcoBlue (120 к.с.) й 2.0 EcoBlue (190 к.с.) При цьому всі комплектації пропонуються із 8-ступеневим автоматом, але можна обрати передній або повний привід.

Для зіставлення з попередньою моделлю була обрана версія із 1,5 літровим мотором та переднім приводом у комплектації Titanium.

Попри меншу кубатуру, мотор EcoBoost видає на 32 к.с. більше за 2.0 SkyActiv-G. Але у динаміці двигуни майже нічим не відрізняються. Додатковою перевагою фордівського мотору є менші витрати пального та менші викиди СО2.

Характеристики Ford Kuga

При цьому, хоча комплектація Titanium є мінімальною в цій моделі, її ціна трохи вища за вищезгаданий цінник японського SUV-а. Але навіть стандартна «Куга» має цифрову панель приладів, прожекторні фари, парктронік, електричне стоянкове гальмо й підігрів переднього скла.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan R-Line 2020 року

Дехто може сказати, як же можна в таку компанію ставити Volkswagen Tiguan, який за всіма показниками ще нещодавно був на голову вищий за конкурентів.

Тим не менш, друге покоління німецького кросовера є чи не найстаршим в цьому порівнянні. Хоча модель отримала суттєвий рестайлінг минулого року, тепер їй доводиться боротись із численним суперниками в цьому сегменті ринку.
В нашій країні Tiguan пропонується лише із двома двигунами – 2.0 TSI та 2.0 TDI потужністю в 220 та 150 к.с. Всі комплектації, яких три (Life, Elegance та R-Line), серійно оснащені повним приводом 4Motion та 7-ступеневою трансмісією DSG.

Якщо брати для порівняння бензинову версію, яка доступна лише від комплектації Elegance, то з технічного боку в конкурентів немає шансів – «ТІгуан» буде найпотужнішим й найдинамічнішим. Хоча зворотною стороною такого вибору буде найбільші витрати пального й відповідно викиди СО2 (на жаль, гібридні версії поки не пропонуються).

Характеристики Mazda CX5

«Програє» німецький SUV й за ціною, адже майже на 300 тисяч дорожчий за вищезазначених конкурентів. Що ж можна отримати за ці гроші?

До комплектації Tiguan Elegance входять зокрема адаптивний круїз-контроль, який можна отримати лише на Mazda CX-5 (у версії Top 4WD за 1 143 200 грн), а на Ford Kuga такого функціоналу немає. Також VW пропонує світлодіодні матричні фари та тризонний клімат-контроль, що теж відсутні у конкурентів.

Порівняння Mazda CX-5, Ford Kuga, VW Tiguan

Про те наскільки потрібен цей функціонал, кожний покупець вирішує своїм гаманцем, а ми вирішили зробити ще одне порівняння.

Дизельні версії

Як вже зазначалось вище, у Mazda зараз немає дизельних комплектацій, проте можна порівняти мотори на «важкому» пальному від Ford та VW.

Цікаво, що тепер за ціновим чинником найкращою пропозицією буде версія Ford Kuga із двигуном 1.5 EcoBlue на 120 к.с. Щоправда така «Куга» буде значно повільнішою, але й економнішою. При цьому комплектація Titanium пропонує все ті ж «фішки», що й бензинова.

VW Tiguan із дизельним 2.0 TDI (150 к.с.) теж стане повільнішим та економічшим, але цінник комплектації Life зменшиться ледь-ледь у порівнянні з Elegance.

Порівняння Mazda CX-5, Ford Kuga, VW Tiguan (дизель)

Звісно, на колір й смак товариш не всяк, але, здається, що кросовери Mazda CX-5, Ford Kuga все ж можуть нав’язати непогану конкуренцію «Тігуану».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментарЯкий кросовер обрати? Mazda CX-5, Ford Kuga чи VW Tiguan
Які переваги Mazda CX-5?

Переваги Mazda CX-5 полягають в сучасному дизайні

Які переваги Ford Kuga?

Переваги Ford Kuga полягають в різноманітності його комплектацій та двигунів

Які переваги Volkswagen Tiguan?

Переваги Volkswagen Tiguan полягають в технологіях та оснащенні

Який кросовер кращий Mazda CX-5, Ford Kuga чи VW Tiguan?

Комплектації Mazda CX-5, Ford Kuga та Volkswagen Tiguan мають свої особливості
Pin It on Pinterest