Який автомобіль безпечний? Рейтинг найбезпечніших машин

Автор: Редакція | 27 Тра, 2021

Європейська програма оцінки безпеки автомобілів Euro NCAP оголосила рейтинги ще п’яти нових автомобілів. Які ж машини можна вважати найбезпечнішими?

П’ять нових автомобілів нещодавно були оцінені Euro NCAP за останнім, більш жорстким режимом випробувань, причому чотири з них отримали максимум п’ять зірок.
Euro NCAP посилює свої тести кожні два роки, аби заохотити виробників автомобілів продовжувати вдосконалювати стандарти безпеки. У 2020 році, під час найбільших за десятиліття змін до тестів, був введений новий рухомий бар’єрний елемент у тесті із лобовим ударом, замінивши фронтальний тест, який використовувався з моменту запуску програми в 1997 році.

Новий елемент не тільки вимірює ймовірні травми тих, хто сидить спереду та ззаду автомобіля під час аварії, але також оцінює, наскільки великим є ризик передньої частини автомобіля для іншого автомобіля, в який він «врізається».

Наразі вже 22 нові машини пройшли нові, більш суворі випробування на безпеку. Й видання Whatcar зібрало 10 найкращих машин на сьогодні.

Прочитайте також:

Топ-10 найбезпечніших автомобілів

10. Honda Jazz

Honda Jazz 2020 року

Захист дорослих пасажирів: 87%

Захист дітей-пасажирів: 83%

Захист пішоходів: 80%

Системи безпеки: 76%

Загальний бал Євро NCAP 326/400

Невеликий автомобіль Honda вразив своєю економною системою гібридного двигуна та своєю практичністю, а також показав гарні результати тести з безпеки. Все завдяки його сучасним системам безпеки, які включають автоматичне екстрене гальмування (AEB) та – вперше у Jazz – передню центральну подушку безпеки, щоб зупинити зіткнення пасажирів між собою. Jazz також показав дуже високий захист пішоходів у 80%.
9. Cupra Formentor

Захист дорослих пасажирів: 93%

Захист дітей-пасажирів: 88%

Захист пішоходів: 68%

Системи безпеки: 80%

Загальний бал Euro NCAP 329/400

Спортивний позашляховик Cupra Formentor доводить, що задоволення від водіння та безпека можуть абсолютно поєднуватися. Euro NCAP високо оцінила його складні технології безпеки, такі як AEB, котрі можуть виявляти вразливих учасників дорожнього руху та здатні запобігати або пом’якшувати зіткнення, коли автомобіль з’їжджає на бічну дорогу.

Formentor також отримав другий найвищий бал у захисті дорослих пасажирів будь-якого автомобіля, який тестувався на даний момент.
8. Toyota Yaris

Захист дорослих пасажирів: 86%

Захист дітей-пасажирів: 81%

Захист пішоходів: 78%

Системи безпеки: 85%

Загальний бал Євро NCAP 330/400

Новий Yaris був першим автомобілем, який пройшов жорсткіші випробування Euro NCAP 2020 року і вийшов із високим балом у всіх чотирьох областях. Окрім того, що автомобіль є «більш дружнім» до інших машин у випадку аварії, додавання двох центральних подушок безпеки допомагає обмежити травми тих, хто знаходиться всередині Yaris під час зіткнення.

Тестери також високо оцінили технологію Toyota Sense Safety, яка успішно запобігла повороту та удару від зустрічного автомобіля.

7. Seat Leon

Захист дорослих пасажирів: 92%

Захист дітей-пасажирів: 88%

Захист пішоходів: 71%

Системи безпеки: 80%

Загальний бал Євро NCAP 331/400

Цей справді сімейний хетчбек також є одним з найбезпечніших автомобілів на дорозі. Останній Leon – одна з найкращих моделей для захисту дорослих під час аварії, плюс він отримав високі оцінки захисту дітей та пішоходів.

Той факт, що кожна версія отримує систему AEB, яка може розпізнавати пішоходів та велосипедистів, а також допомогу з утримання смуги руху, допоміг добре оцінити системи безпеки.
6. Genesis GV80

Genesis GV80 2021 року

Захист дорослих пасажирів: 91%

Захист дітей-пасажирів: 87%

Захист пішоходів: 66%

Системи безпеки: 88%

Загальний бал Euro NCAP 332/400

GV80 бореться в сегменті люксових семимісних автомобілів, де знаходяться Audi Q7 та Volvo XC90, і зусилля в створені позашляховика явно пішли на те, щоб зробити його безпечним вибором.

Як вже згадувалося вище, наявність стандартних подушок безпеки для голови, грудей та по центру допомогло йому забезпечити всі точки для захисту від бічних ударів, тоді як технології захисту пасажирів та дітей й системи допомоги водію також вражають.

5. Volkswagen ID.3

Захист дорослих пасажирів: 87%

Захист дітей-пасажирів: 89%

Захист пішоходів: 71%

Системи безпеки: 88%

Загальний бал Euro NCAP 335/400

ID.3 – це новий повністю електричний сімейний хетчбек Volkswagen, і він має хороші результати у Euro NCAP. Краш-тестери високо оцінили жорстку структуру автомобіля та захист за те, наскільки добре вони захищають пасажирів у ДТП, а також той факт, що всі моделі мають AEB, вдосконалену систему електронного виклику та технологію, яка застосовує гальма автомобіля після аварії.
4. Skoda Enyaq

Skoda Enyaq iV Founders Edition

Захист дорослих пасажирів: 94%

Захист дітей-пасажирів: 89%

Захист пішоходів: 71%

Системи безпеки: 82%

Загальний бал Euro NCAP 336/400

Незважаючи на те, що Skoda Enyaq дуже схожий на споріднений Volkswagen ID.4, Enyaq не показує настільки ж сильні показники безпеки. Електрокар добрий у захисті своїх пасажирів, але програє п’ять відсотків у захисті вразливих учасників дорожнього руху, а його активні системи безпеки оцінюються трохи нижче.

Тим не менш, це все ще один із найбезпечніших нових автомобілів, які можна придбати, адже він набрав вражаюче високий загальний бал випробувань Euro NCAP.

3. Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4

Захист дорослих пасажирів: 93%

Захист дітей-пасажирів: 89%

Захист пішоходів: 76%

Системи безпеки: 85%

Загальний бал Euro NCAP 343/400

ID.4 – друга модель у новій електричній лінійці Volkswagen, наступна після ID.3. Більший та практичніший позашляховик для сімей й працює краще за хетчбек на краш-тестах.

Окрім надійної конструкції, яка добре захищає як пасажирів, так й акумуляторний блок, ID.4 постачається з повним набором подушок безпеки, включаючи передню центральну, що пом’якшує травми при бокових ударах. Також він стандартно оснащений системою попередження про небезпеку.
2. Genesis G80

Захист дорослих пасажирів: 91%

Захист дітей-пасажирів: 87%

Захист пішоходів: 77%

Системи безпеки: 91%

Загальний бал Євро NCAP 346/400

G80 повторює відмінні показники захисту дорослих пасажирів та дітей як позашляховика GV80. Оцінка систем безпеки є найкращим в цьому заліку, а на захист пішоходів працює активний капот, який автоматично вискакує, щоб пом’якшити удар знизу.

1. Polestar 2

Захист дорослих пасажирів: 92%

Захист дітей-пасажирів: 89%

Захист пішоходів: 80%

Системи безпеки: 86%

Загальний бал Euro NCAP 347/400

Другий автомобіль Polestar – це захоплююче швидкий електричний хетчбек з вишуканим інтер’єром та пристойною дальністю. Це також найбезпечніший автомобіль, який наразі пройшов більш вимогливі випробування Euro NCAP, представлені в 2020 році.

Окрім високого рейтингу захисту дорослих пасажирів, він набрав вражаючі 80% за мінімізацію травм для пішоходів завдяки включенню в стандартну комплектацію активного капота. Автомобіль також похвалили за високий рівень активних систем безпеки та той факт, що він надає власникам можливість зробити свій автомобіль ще безпечнішим у майбутньому за допомогою оновлень програмного забезпечення.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментарЯкий автомобіль безпечний?
Які автомобілі найбезпечніші?

Пропонуємо переглянути рейтинг найбезпечніших автомобілів

За якими стандартами оцінювалась безпека?

Рейтинг сформований на основі оцінок Euro NCAP

Що таке Euro NCAP?

Це Європейська програма оцінки безпеки автомобілів

Які машини безпечні?

Дивіться Топ-10 найбезпечніших автомобілів
Pin It on Pinterest