Renault «розмірковує» над націоналізацією АвтоВАЗу

Автор: Редакція | 13 Бер, 2022
Lada Niva 2020 року

Французька компанія Renault поки не оголосила про плани виходу з росії та шукає рішення, аби уникнути націоналізації АвтоВАЗу.

Як повідомляє Automotive News Europe, французький виробник хоче уникнути націоналізації свого спільного підприємства на базі АвтоВАЗу.

Джерела видання повідомляють, що Renault стурбована високою ціною відмови від СП. Також повідомляється, що позицію Renault підтримує французький уряд, який є найбільшим акціонером компанії.

За словами речника, Renault продовжує відстежувати ситуацію.

Фактично за минулі дні Renault стала єдиним великим світовим автовиробником, який не відмовився ані від торгівлі з росією, ані від виробництва на місцевих заводах. Інші конкуренти на ринку вже оголосили свою позицію.

Концерн Stellantis цього тижня призупинив імпорт і експорт автомобілів з країни, а компанії Volkswagen Group, Toyota Motor та Mercedes-Benz теж оголосили про свої заходи. Навіть японський партнер Renault, Nissan, зупинив експорт та виробництво на російському ринку.

При цьому, деякі виробники як Nissan, Ferrari та Stellantis допомагають Україні виділенням грошових коштів у благодійні фонди.

Націоналізація АвтоВАЗу

Лада на ЗАЗ

Ризик експропріації на цьому тижні зріс після того, як росія наблизилася до захоплення або навіть націоналізації іноземних компаній, які залишають ринок через вторгнення в Україну.

Компанія Mercedes, яка побудувала завод під Москвою, що зараз простоює, заявила у п’ятницю, що має близько 2 мільярдів євро активів на росії, які можуть бути під загрозою.

Renault поки тримається за 68-відсоткову частку в АвтоВАЗі, з якої отримувала близько 10% загальної виручки. Минулого року продажі «Лада» займали близько 30 відсотків російського автомобільного ринку, а в компанії працювали близько 40 000 співробітників.

В той же час, акції Renault вже втратили приблизно чверть своєї вартості з початку вторгнення росії в Україну, а кредитна рейтингова компанія Fitch попередила, що оборотні кошти компанії може бути зруйновані.

Прогнози на майбутнє

Renault Duster - виробництво Росія

На разі, від початку війни в Україні уряд Франції мало публічно говорив про Renault.

Міністр фінансів Бруно Ле Мер заявив, що приватні компанії можуть самостійно приймати рішення про те, чи продовжувати бізнес із росією.

Аналітична компанія Alphavalue спрогнозувала «малу ймовірність» відмови Renault від своєї частки в АвтоВАЗі, оскільки глобальні інвестори уникають російських активів.

При цьому, цінність підприємства впала до нуля «з огляду на геополітичні ризики від вторгнення росії в Україну та довготривалі наслідки, які західні санкції можуть мати на російську економіку, що може різко знизити попит на автомобілі в країні на роки вперед», – зазначається в заяві Alphavalue.

Після виходу іноземних компаній з росії, Міністерство економіки цієї країни окреслило нову політику щодо тимчасового контролю над компаніями, де іноземна власність перевищує 25 відсотків.

Компанія Renault тимчасово призупинила роботу збирального заводу під москвою до 18 березня через труднощі з поставками. Два інших заводи, якими керує АвтоВаз, у Тольятті та Іжевську також закрилися на кілька днів цього тижня через «триваючу кризу з постачанням електричних компонентів».

До партнера по АвтоВАЗу, російського державного оборонного конгломерату «Ростех», також застосовані санкції США.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest