Skoda Octavia стане електричним седаном

Автор: Редакція | 03 Гру, 2021

Skoda не планує відмовлятись від седанів у майбутньому, попри популярність кросоверів, й створить електричний еквівалент для Octavia.

За перші дев’ять місяців 2021 року Skoda продала 159 400 моделей Octavia, тобто «Октавія» значно перевищила продажі трьох позашляховиків марки: Kamiq (99 100 примірників), Karoq (96 600 шт.) та Kodiaq (82 600 шт).

Тим не менш, кросовери становлять велику частку продажів бренду, і всі перші три електромобілі марки будуть виготовлені для цього сегменту. Після вже представленого Enyaq iV незабаром з’явиться менший кросовер, який стане електромобілем початкового рівня Skoda та з’явиться приблизно у 2025 році, коли Volkswagen презентує компактний міський електрокар ID. 2.

Не лише кросовери

Керівник із продажу та маркетингу Мартін Ян сказав в інтерв’ю Autocar, що Skoda не планує ставати виключно виробником позашляховиків.

«Ми віддані потребам наших клієнтів, – сказав він. – У майбутньому ми завжди намагатимемося знайти форми та стилі кузова, які очікують наші клієнти. Я думаю, що ми продовжимо модельний ряд автомобілів Octavia та Superb. Ми все ще бачимо потребу в цих автомобілях, тому вони будуть випускатись ще деякий час».

За словами Яна, такі автомобілі все ще мають місце в майбутній електричній лінійці бренду. Він сказав: «Ми будемо розглядати можливість випуску автомобіля, схожого на Octavia, з аналогічним призначенням: для людей, які трохи консервативніші, які не хочуть позашляховика, або для автопарків компаній, яким не потрібні позашляховики, але вони хочуть інші форми кузова».

Octavia стане електрокаром

Таким чином, марка збирається представити електричний еквівалент Octavia, хоча він не матиме назви поточного автомобіля.

Skoda дотримується стратегії, подібної до материнської компанії Volkswagen, коли для нових електромобілів будуть створені інші назви, окремі від існуючих моделей з двигунами внутрішнього згоряння.

Швидше за все, Skoda розробить власну версію майбутнього електричного седана Volkswagen Aero-B, який сам по собі є електричним еквівалентом Passat.

У вересні електричний седан Volkswagen вже потрапляв у об’єктиви фотошпигунів й виглядав майже готовим до виробництва, яке має початись у 2023 році.
Як й Aero-B, перший електричний седан Skoda також має отримати версію універсалу.

«Кузов Combi [універсал] був дуже вдалим для Skoda, і ця форма певним чином визначає Skoda, – пояснив Ян. – Так, ми будемо готувати нові електромобілі. Як і сьогодні, це будуть переважно позашляховики, але будуть й інші кузови».

Цікаво, що нещодавно Skoda вирішила не розробляти універсал Fabia нового покоління, адже виробник прагне зменшити складність свого асортименту на фоні підготовки до електрифікації модельної лінійки та імплементації правил викидів Євро7.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest