Stellantis закриває російський завод фургонів

Автор: Редакція | 31 Бер, 2022
Завод Stellantis

Автоальянс Stellantis зазначив, що буде змушений закрити свій завод із виробництва фургонів у Калузі через брак запчастин.

За словами генерального директора Stellantis Карлоса Тавареса, альянсу незабаром доведеться закрити російський завод фургонів. Причиною називається – брак запчастин.

Stellantis раніше заявляв, що призупиняє імпорт і експорт транспортних засобів на росію після вторгнення в Україну минулого місяця.

Проте калузький завод, що розташований в 150 км на південний захід від москви й створений у партнерстві з Mitsubishi Motors, продовжував випускати середні комерційні фургони брендів Citroen, Opel і Peugeot для російського ринку.

Раніше із заводу навіть планувався експорт до Європи, а також виробництво фургонів під брендом Fiat. У 2021 році з конвеєра зійшло близько 11 000 автомобілів.

24 березня Stellantis заявив, що калузький завод продовжує працювати, але з нижчою продуктивністю через дефіцит деталей.

Тепер Таварес сказав, що Stellantis може перемістити частину виробництва фургонів з Калуги на заводи в Хордейні (Франція) і Лутоні (Англія).

За оцінками виробника, російський ринок приносив від 20 до 30 мільйонів євро щорічного прибутку, що лише незначно вплине на загальну діяльність компанії.

Виступаючи на прес-конференції в Турині в четвер, Таварес не сказав, чи розглядає компанія списання активів російського заводу, якщо виробництво буде націоналізоване.

Сотні іноземних компаній вже оголосили про повний або частковий вихід із російського ринку після вторгнення в Україну або заявили, що зупиняють виробництво через труднощі з ланцюгом поставок. Volkswagen Group вже припинив роботу на власному заводі в Калузі, а Ford і BMW також призупинили роботу на росії.

Компанія Renault, яка має найбільшу частку на російському ринку, минулого тижня заявила, що призупиняє роботу на своєму московському заводі та планує знайти покупця на свій підрозділ «Автоваз».

Renault оцінює свої російські активи у понад 2 мільярди євро, які можуть бути націоналізовані. Аналогічні оцінки робить й Mercedes, де також очікують націоналізацію виробництва.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Automotive News


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest