Volkswagen Passat знімуть із виробництва й у Європі

Автор: Редакція | 28 Лис, 2020
Volkswagen Passat 2019 року( Європа)

Німецький автовиробник Volkswagen збирається зняти з виробництва та продажів в Європі седан Passat.

Нещодавно Motorcar повідомляв, що Volkswagen планує зупинити виробництво Passat у США після 2023 року, тобто випускатиме лише актуальне покоління моделі, а далі американський завод перепрофілюють на збирання електричного кросовера ID.4. Схожа ситуація відбудеться й у Європі.
Volkswagen вже давно планував перенести виробництво європейського автомобіля Passat з Емдена (Німеччина) на новий завод VW Group у Туреччині для наступного покоління моделі. Проте конфлікти в Сирії змусили автовиробника змінити свої плани, й врешті-решт було вирішено перевести виробництво в Братиславу, де у завод інвестовано біля 1 млрд. євро.

Перехід відбудеться у 2023 році, коли туди ж переїде виробництво дочірньої моделі Passat, Skoda Superb, про що також вже було повідомлено раніше.

Однак за останніми повідомленнями від джерел видання Automotive News Europe, у VW вирішили припинити випуск седана Passat в Європі взагалі, при тому що європейська версія випускалась на іншій платформі (MQB), ніж американська (Passat NMS).
Універсал Passat залишиться

Універсал VW Passat 2019 року

При цьому, Passat не залишить повністю Європу, адже за тими ж повідомленнями від ANE універсал (Variant) доживе до нового покоління.

Можна припустити, що VAG хоче зменшити ризик «канібалізації», оскільки, як відомо, Skoda Superb зменшує продажі седанів Passat завдяки своїй більшій практичності, більшому розміру та наявності версії хетчбека. Раніше ця модель була дешевшою, але розрив між ними зменшився за останні роки.

За очікуваннями, Superb наступного покоління буде націлений на клієнтів країн Центральної та Східної Європи, де седани все ще популярні, тоді як універсал Passat орієнтуватиметься на покупців із Західної Європи.
Проте зрозуміло, що найбільшим «ворогом» для «Пассата» є не чеський аналог, а ріст попиту на кросовери й позашляховики.

Джерела компанії, знайомі з ситуацію в VW Group, зазначають, що компанія направить більше зусиль на позашляховики та постійно зростаючу лінійку електромобілів. Ще однією жертвою стане преміальна похідна Passat – модель Arteon. Очікується, що стандартний ліфтбек та версія Shooting Brake (то й же універсал) не доживуть до нового покоління в Європі. Проте в Китаї, де такі моделі популярні, виробництво може продовжитись.

З позитивних новин можна відмітити, що компанія VW підтвердила плани розпочати виробництво нового чотиридверного електромобіля Aero на заводі Емден з 2023 року. За припущенням, він матиме форму універсала, сформовану на базі концепту ID Space Vizzion 2019 року, а отже виробник продовжить шукати стиль майбутнього універсального автомобіля для родини, яким довгий час був Passat.

Раніше Volkswagen підтвердив розробку ID.1, а також «засвітив» новий електричний позашляховик ID.6.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея Volkswagen ID. Space Vizzion:
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen
Фотограф: Volkswagen

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest