Ford Mondeo офіційно знімуть із виробництва

Автор: Редакція | 25 Бер, 2021
Ford Mondeo (оновлення)

Американська марка Ford остаточно зупинить виробництво Mondeo у березні 2022 року.

Після того, як Ford минулого року припинив виробництво американської моделі Fusion, тепер стало відомо, що європейський аналог спіткає та ж доля наприкінці березня 2022 року.
«Блакитний овал» оголосив про плани припинити збірку седана, ліфтбека та універсала на заводі у Валенсії через «зростаючу зміну переваг споживачів». Простіше кажучи, зростання попиту на кросовери та позашляховики поступово зменшило потребу в седанах та універсалах.

Випущений у 1993 році як заміна моделі Sierra, Mondeo забезпечив близько п’яти мільйонів продажів у Європі. Проте останніми роками автомобіль вже не був бестселером. За словами представника Ford, на який посилається Automotive News Europe, «сегмент ринку, в якому конкурує Mondeo, роками скорочується і з 2000 року впав приблизно на 80 відсотків».

У свої найкращі часи, Mondeo був головним конкурентом для Volkswagen Passat, але тепер й колись надзвичайно успішна німецька модель також буде знята з виробництва. У VW підтвердили, що модель наступного покоління буде продаватися виключно як універсал.
Хоча платформа Passat все ще буде доступна для наступного покоління Skoda Superb, тому клієнти, які не люблять позашляховики, все ще матимуть традиційну модель у цій ніші ринку. Крім цього, поки доступні Peugeot 508 та Opel Insignia, а також кілька седанів преміум-класу, тому в цьому сегменті не все втрачено.

Проте, Mondeo не зникає повністю, оскільки Ford все ще продає автомобіль у Китаї, де він був оновлений минулого року з масивним 12,8-дюймовим вертикальним екраном. Клієнти в Піднебесній все ще полюбляють седани, тому є досить великі шанси, що Mondeo продовжить своє існування наступними роками. Дивлячись на величезну лінійку седанів VW Group в країні, здається, цей кузов залишатиметься там надовго.

Звичайно, інформація про зупинку виробництва Ford Mondeo в Європі не стала новиною, але трохи дивно, що виробництво мінівенів Galaxy та S-Max триватиме у Валенсії й надалі.
Очікується, що непрямою заміною європейського Mondeo та північноамериканського Fusion стане новий універсал зі збільшеним кліренсом. Тестовий прототип вже був помічений кілька разів і може дебютувати пізніше у 2021 році, але незрозуміло, чи збереже він назву.

Стосовно заводу у Валенсії, Ford інвестує у виробництво 2,5-літрового гібридного двигуна Duratec зі стартом наприкінці 2022 року для європейського ринку. Компанія також посилить складання акумуляторних батарей, щоб підготуватися до нової електричної ери, оскільки «Блакитний овал» продаватиме в Європі лише електричні легкові автомобілі з 2030 року.

З двигунами внутрішнього згоряння Ford продаватиме в наступному десятилітті лише комерційні автомобілі, але лише на плагін-гібридних моделях, які будуть вироблятись разом з електромобілями.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея Ford Mondeo:
Фотограф: Ford
Фотограф: Ford
Фотограф: Ford
Фотограф: Ford
Фотограф: Ford
Фотограф: Ford
Фотограф: Ford
Фотограф:

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest