Mitsubishi відмовиться від «японських» платформ

Автор: Редакція | 18 Вер, 2021

Компанія Mitsubishi Motors планує покластися на партнерів в альянсі з Renault та Nissan й відмовиться від власних платформ, аби зосередитись на електромобілях.

Mitsubishi Motors планує припинити розробку автомобільних платформ для японського ринку і замість цього використовувати автомобільні архітектури, розроблені партнером Nissan Motor, починаючи приблизно з 2026 року.

За інформацією видання Nikkei, Mitsubishi прагне зосередити свої інвестиції на дослідженнях та розробці електромобілів й супутніх технологій.

Mitsubishi стане першим японським автовиробником, який припинить розробку платформ для легкових автомобілів, що продаються в Японії. Компанія продовжить розробку інтер’єрів, екстер’єрів та приводів.
Що таке платформа автомобіля?

Платформа є основним компонентом автомобіля і служить базою для двигуна, салону та екстер’єру. Розробка однієї платформи може коштувати сотні мільйонів доларів, або приблизно половину вартості розробки нового автомобіля.

З цієї причини кілька моделей часто мають одну платформу.

Станом на березень у Mitsubishi Motors було вісім платформ. Автовиробник прагне скоротити їх до чотирьох до березня 2026 року. При цьому дві архітектури все ще будуть розроблені самостійно – для Південно-Східної Азії, яка стала основним ринком для компанії після розподілу відповідальності в Альянсі.

Решта дві платформи будуть розроблені спільно з Nissan. Дві японські компанії до 2019 року вже поділилися 40% своїх платформ (наприклад моделі Nissan X-Trail та Mitsubishi Outlander), а тепер вони прагнуть співпрацювати тісніше.
Питання лише в грошах

Mitsubishi Motors зазнала збитків протягом останніх двох фінансових років і припиняє виробництво збиткових моделей, включаючи седани у 2016 році та позашляховик Pajero у липні.

Бюджет компанії на розробки становить 99 мільярдів ієн (900 мільйонів доларів США) за фінансовий рік, що закінчиться у березні 2022 року, що на 30% менше за  рекордну суму, яку виділяли у 2019 фінансовому році. Очікується, що бюджет й надалі залишиться на рівні близько 100 мільярдів ієн.

Інші автовиробники також скоротили дорогі інвестиції в платформу. Subaru об’єднали два типи платформ в одну з 2016 року.

Honda Motor співпрацюватиме з General Motors над розробкою платформ для електромобілів, що продаються в Північній Америці, тоді як Ford Motor отримає платформи електромобілів від Volkswagen.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея концепта Mitsubishi Mi-Tech 2019 року:
Фотограф: Mitsubishi
Фотограф: Mitsubishi
Фотограф: Mitsubishi
Фотограф: Mitsubishi
Фотограф: Mitsubishi

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest