Бренд Alpine об’єднав три напрямки Renault

Автор: Редакція | 16 Січ, 2021
Болід Alpine A521

Автомобільне виробництво Alpine та спортивні підрозділи Renault Sport Cars та Renault Sport Racing відтепер об’єднані в нове «розумне» підприємство Alpine, яке спеціалізуватиметься на розробці ексклюзивних та інноваційних спортивних автомобілів.

Група Renault у рамках стратегічного плану «Ренолюція» вже оголосила про шляхи розвитку брендів Renault, Dacia, Lada та Mobilize, а тепер стало відомо про план стосовно Alpine.
Як зазначив виробник, під брендом Alpine будуть випускатися лише інноваційні, оригінальні та ексклюзивні спорткари. Для цього, будуть об’єднані всі поточні проекти Alpine, Renault Sport Cars та Renault Sport Racing.

Лінійка повністю електричних моделей Alpine

Презентація Alpine

Відомо, останнім часом попит на спортивні автомобілі Alpine стрімко падав й завод марки був під загрозою закриття, але тепер завдяки новій стратегії Renault марка отримала нове дихання.

Існуюча виробнича структура заводу в Дьєпі має вже найближчим часом розробити три нові автомобілі на базі існуючих платформ Renault:

  • повністю електричний спортивний хетчбек B-сегмента на базі платформи CMF-B EV Альянсу
  • повністю електричний спортивний кросовер C-сегмента на базі платформи CMF-EV Альянсу
  • повністю електрична альтернатива для A110, розроблена спільно з іншим виробником

Презентація Alpine

Для останнього, підрозділу Alpine надали повноваження провести з Групою Lotus перемовини щодо спільної розробки електричного спорткара й вже підписаний Договір про наміри.

Можливо, йдеться про 2000-сильний електричний суперкар Lotus Evija, який збирає британський виробник, але після проблем із командою Ф1 Williams цей проект опинився під загрозою.

Презентація Alpine

Тепер вже команда Alpine та Lotus проведуть оцінку доцільності спільного проектування й розробки електричного спорткара на базі своїх ресурсів, компетенцій та виробничих потужностей.
Команда Ф1 залишиться до 2025 року

Презентація Alpine

Проте що команда Renault F1 Team стане Alpine F1 Team було відомо ще у вересні минулого року, адже таке перейменування потрібно було узгодити із іншими командами та організаторами Ф1 (аби не втрачати призові за попередні сезони).

Більш того на початку 2021 року стало відомо, що багаторічний керівник підрозділу Renault Sport Racing Сіріль Абітбуль, який й керував командою Ф1, залишив свою посаду, а на його місце призначений керівник команди Suzuki у MotoGP Давіде Брівіо.

Болід Alpine A521
Болід Ф1 Alpine A521 та дизайнер Ентоні Вілліян

Після того, як Renault викупила назад команду Ф1 з Енстоуну у 2016 році, були озвучені плани, що до 2020 року гоночний колектив мав вийти на шлях перемог, проте хоча прогрес й відбувся, далі кількох подіумів справа не пішла.

Із запрошенням дворазового чемпіона Ф1 Фернандо Алонсо, який здобув свої титули саме із Renault, справи начебто мають покращитись, однак з огляду на домінування Mercedes у Ф1 та незмінність технічного регламенту в 2021 році, навряд варто сподіватись на  більший прогрес.
Команда Alpine F1 Team стане певним маркетингом ходом для Групи Renault, що має привернути увагу до новинок бренду й дійсно зробити його міжнародно відомим.

З огляду на це, можна очікувати, що команда Alpine продовжить виступати на своєму рівні, але отримає шанс у 2022 році, коли зміниться технічний регламент Ф1. Для цього Renault гарантує інвестиції та свою присутність до 2025 року. А далі? А далі буде видно.

А поки з нагоди перейменування команди було представлено тимчасове фарбування боліду Ф1 на честь прототипу Alpine A500 F1 1975 року, який так й не вийшов на старт жодного Гран Прі Формули 1, а переродився у перший офіційний болід Renault RS01.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея Болід Alpine A521:
Фотограф: Alpine
Фотограф:
Фотограф: Alpine
Фотограф: Alpine
Фотограф: Alpine
Фотограф: Alpine
Фотограф: Alpine
Фотограф: Alpine

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest