Новий автомобіль на ЗАЗ: Недоліки Kia Rio X на думку власників

Автор: Редакція | 06 Лют, 2021
Kia Rio X (Росія) 2020 року

Кросовер Kia Rio X нещодавно вийшов на ринок України, проте вже давно не є новою моделлю. Motorcar зібрав думки власників про його недоліки.

Офіційний дилер Kia в Україні минулого тижня оголосив про збирання двох моделей російського виробництва (седан Rio та кросовер Rio X) на ЗАЗ та подальшу реалізацію зібраних великовузловим способом автомобілів у салонах своєї мережі.
На даний момент, важко передбачити попит на ці дві моделі, але можна стверджувати, що кросовери й без того займають до 50 % ринку нових автомобілів, а отже пропозиції стосовно кросовера Rio X будуть точно розглядатися. Тим більше, що Kia Sportage цьогоріч має «стрибнути» у ціні зі зміною покоління.

Отже редакція Motorcar вирішила узагальнити недоліки саме кросовера Rio X в цьому матеріалі.

В Україні офіційно продаватиметься модель Rio X, яка щоправда на сайті дилера іноді називається Rio X-Line. На заводі Kia у Санкт-Петербурзі «Хєнде Мотор Мануфактурінг Рус», де й виробляються ці автомобілі випускаються два варіанти й до України постачається саме модель Rio X, що відрізняється зокрема довжиною 4275 мм.

Отже, при купівлі все ж варто переміряти автомобіль: Чи то Rio X чи Rio X-Line?
  1. Шумоізоляція

Kia Rio X (Росія) 2020 року

Перше на що варто звернути увагу в цьому автомобілі – це шумоізоляція. Деякі власник нарікають на великий шум від арок коліс.

Можливо, для бюджетного кросовера й не варто розраховувати на гарну шумоізоляцію, але при купівлі автомобіля вже варто знати, що доведеться додатково вкладися в зменшення зовнішніх децибел у салоні.

 

  1. Кліренс

Kia Rio X (Росія) 2020 року

Серед нарікань на автомобіль був й малий кліренс, як для кросовера. У дорестайліновговій версії взагалі був звичайний дорожній просвіт для седана – 170 мм, проте у 2020 році модель все ж підняли до 190 мм.

В Україні навіть гарантують 195 мм: з 16-дюймовими дисками у топовій комплектації Prestige, або 190 мм на сталевих або легкосплавних 15-дюймових в інших версіях.

Проте, все якщо ви поставити захист двигуна (а це рекомендується для всіх авто), то все ж не варто випробовувати автомобіль на бездоріжжі. Тим більше, що у цього кросовера лише передній привід.
З. Фари

Kia Rio X (Росія) 2020 року

Також деякі автовласники нарікають на світло передніх фар. В Україні воно пропонується двох видів: галогенові фари (тип 2MFR) та лінзовані проекційного типу в топі.

Через недостатню яскравість світла деякі власники міняють лампи, що теж може відобразитись на вартості обслуговування. Хоча якщо нічні мандрівки не плануються, можливо, стандартного освітлення вистачить.

Крім того, якщо ви оберете топові комплектації з LED денними ходовими вогнями, передні протитуманні фари будуть все одно жовтими.
  1. Плавне кермо

Kia Rio X (Росія) 2020 року

Після зміни марки іноді доводиться перелаштовуватись під новий автомобіль. В деяких коментарях щодо моделі є думка, що кермо у Kia Rio X трохи повільне у реакції або м’яке.

Звісно, до всього можна звикнути, але при зміні смуги все ж варто враховувати, що машині потрібна «розкачка» для виконання маневру.

 

  1. Брудні пороги

Kia Rio X (Росія) 2020 року

Мабуть, одна з головних відмінностей кросовера від седана має полягати в тому, що машина не має боятися бруду, як й її власник. З позашляховими можливостям Kia Rio X все вже зрозуміло, але виявляється, що й пасажири мають слідкувати за чистотою порогів машини.

Кросоверна версія отримала у спадок риси від седана й двері не закривають пороги, а отже у випадку їхнього забруднення можна легко замастити одяг.
  1. Задній ряд

Kia виробництво Rio в Росії

Попри те, що машина начебто розраховано на 5 людей, посадити на задній диван трьох дорослих пасажирів буде важко. Як нарікають деякі сімейні власники, якщо поставити на задній ряд дитяче крісло, то воно точно займе 1,5 сидіння й залишить ще стільки ж для одного (або двох) пасажирів.

Й хоча у всіх комплектаціях задні сидіння складаються з пропорцією 60/40, проте там так й не з’явився задній підлокітник. З благ цивілізації туди дістались один USB-роз’єм та підігрів у топових версіях.

 

  1. Розмір багажника

Kia Rio X (Росія) 2020 року

В Україні кросоверу обіцяють аж 480 літрів у багажному відділенні й це при тому, що під полом може ховатися повнорозмірне сталеве колесо.

Власники Kia Rio X зазначають, що багажник може вмістити лише 390 літрів поклажі (офіційно від заводу аналогічні цифри), який може зрости до 1015 л, якщо скласти задній ряд (при цьому він не складається в рівний пол).

Такі розміри на рівні Renault Duster (376/1559 л), Ford EcoSport (320/1145 л) або Mazda CX-3 (350 /1260 л), але навіть менші за компактний Peugeot 2008 (434/1467 л).
Є також й інші нарікання, як на систему автоматичного закривання замків, але вони не носять масового характеру.

До речі, раніше Motorcar згрупував думки власників щодо недоліків по тому ж «Дастеру», «Спортейджу» та іншим бестселерам в Україні.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest