Останній Volkswagen Passat зійшов із виробництва

Автор: Редакція | 29 Січ, 2022
Завершення виробництва Volkswagen Passat в Америці

Останній Volkswagen Passat для американського ринку зійшов із конвеєра й тепер модель буде доступна лише в Європі та Китаї.

Volkswagen Passat офіційно залишає ринок Північної Америки, й останній «американський» Passat зійшов із конвеєра виробника в Чаттанузі (штат Теннессі).

Історія моделі в Америці

Volkswagen Dasher 1977 року
Volkswagen Dasher 1977 року

Passat довгий час був присутній у Сполучених Штатах й все почалось із 1974 року, коли була представлена модель відома як Dasher.

Перший Passat отримав стиль «складеного паперу» від Джорджетто Джуджаро, як й Golf та Scirocco. Оскільки у Volkswagen лише збирались відмовитись від Beetle, бренд використав Passat/Dasher для просування на вищі сегменти.

Наприкінці 1970-х VW (досить оптимістично) пропонував Dasher як модель класу люкс. У рекламному ролику Passat 1979 року, мешканець Малібу, штат Каліфорнія, висміює ідею, що він буде їздити на Buick:

Dasher пропонувався як купе та седан, а також у кузові універсал. Аналогічна лінійка з трьох моделей продовжилась у другому поколінні в 1982 році, коли табличка Dasher поступиться місцем Quantum. Пропонувалися чотири- і п’ятициліндрові двигуни, які знову встановлювалися поздовжньо, оскільки платформа була спільна з Audi. Також був доступний повний привід (Syncro).

Назва Passat нарешті з’явилася на автомобілі третього покоління, який прибув у 1990 році. У вигляді седана (з багажником) та універсалу, цей Passat їздив на архітектурі VW з поперечним двигуном. У 1992 році 2,8-літровий вузькокутний VR6 приєднався до базової 2,0-літрової четвірки як опція двигуна з більшою потужністю. Лише невеликі оновлення прийшли у четвертому поколінні Passat, яке випускалось до 1997 року.

Volkswagen Passat GLS 1998 року
Volkswagen Passat GLS 1998 року

Passat покращив значно продажі з моделлю п’ятого покоління, яка дебютувала в 1998 році. Повернувшись до платформи Audi (спільної з A4), цей Passat забезпечив вражаючу якість для седана та універсала середнього розміру. Були доступні чотирициліндрові та V6 двигуни, а також передній або повний привід. Технічно складний двигун W8 з’явився пізніше в генерації, як й турбодизель.

Початок занепаду

Volkswagen Passat 2007 року
Volkswagen Passat 2007 року

Занепокоєння про те, що Passat став занадто дорогим, змусило VW відокремити американську версію від європейської моделі, починаючи з B7 Passat, який дебютував у 2006 році як седан й 2007 року як універсал. Знову пропонувалися чотирициліндрові та V6 двигуни, а також передній або повний привід.

Ще одна спроба краще узгодити Passat з американськими смаками та цінами принесла новий, більший Passat у 2012 році. Аби тримати витрати під контролем, модель була зібрана на абсолютно новому заводі в США в Чаттанузі. Passat став ще більшим і набагато просторішим, ніж раніше. Цю модель з оновленнями VW продає й до сьогодні.

Volkswagen Passat Limited Edition

Хоча Passat припиняє виробництво, виробництво в Чаттанузі продовжить випускати трирядний позашляховик Atlas і менший дворядний позашляховик Atlas Cross Sport. За словами VW, компанія також почне створювати електрокросовер ID.4 пізніше в 2022 році.

Зі зняттям з виробництва Passat, фанатам марки залишається лише один чотиридверний седан середнього розміру – VW Arteon. Проте в нього у конкурентах є дешевші японські суперники, як новий седан Honda Accord.

Volkswagen Passat 2019 року( Європа)

Тим не менш, «Пассат» продовжить продаватись в Європі й навіть отримає нове покоління, щоправда лише в кузові практичного універсала. Для Китаю ж запропонують седан, але на платформі попереднього покоління.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Car And Driver


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest